LANSMAN › Makyajlı Opel Insignia satışa sunuldu

Makyajlı Opel Insignia satışa sunuldu

11 Kasım 2020 / 18:21 IntelliLux LED piksel farlarıyla fark yaratan makyajlı Insignia'nın fiyatı 490.900 TL'den başlıyor

Makyajlı Opel Insignia satışa sunuldu

Opel’in D segmentindeki Insignia modeli yenilenen haliyle Türkiye pazarına sunuldu. Daha keskin ve dinamik görünümünün yanında 168 LED hücresine sahip yenilikçi IntelliLux LED® piksel farları, yüzde 18’e kadar daha düşük yakıt tüketimi sunan yeni nesil verimli motorları, yeni dijital geri görüş kamerası ve arka çapraz trafik uyarısı gibi gelişmiş teknolojik özellikleriyle öne çıkan makyajlı Insignia, 490.900 TL'den başlayan fiyat etiketleri taşıyor.

Yeni Insignia’yı değerlendiren Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, “Opel olarak D segmentindeki iddiamızı güçlendiriyoruz. Kusursuz Alman yorumuyla, sürüş keyfini zirveye çıkaran, heyecan verici, birçok gelişmiş Alman teknolojisini ve konforu bünyesinde barındıran yeni Insignia, segmentinde çok güçlü kaslara sahip olan bir oyuncu. Amiral gemimiz segmentindeki standartları en üst seviyeye çıkartıyor” dedi.

e70826c5758d0c39f6baf9a38449f25b_0.jpg

Insignia beş donanım seviyesi ile satışa sunuluyor. Edition donanımı 490.900 TL’lik baz versiyonu oluşturuyor. Otomobilin Elegance donanımı 531.400 TL'lik, Ultimate donanımı ise 562.900'TL’lik fiyat etiketleri taşıyor. Sportif karakterli sürücülere hitap eden Exclusive donanım seviyesi 573.900 TL’den satışa sunulan otomobilin, en iddialı  ve en sportif versiyonu olan ve 2.0 litrelik motorla sunulan GSi seçeneğinde ise fiyat etiketi 999.400TL’ye çıkıyor.

Insignia'nın makyajlı ön tasarımı zarif ve sportif karakteri daha da vurguluyor. Yeni krom çerçeveli ön ızgarası daha geniş tutulurken krom detaylarla daha dikkat çekici bir görünüm elde edilmiş. Izgaranın ortasını daha büyük bir Opel logosu dolduruyor. Logonun her iki yanında, farların üst kısmı yerine altta konumlandırılan gündüz farlarına kadar bir krom çıta uzanıyor.

e70826c5758d0c39f6baf9a38449f25b_1.jpg

Opel’in amiral gemisindeki en önemli yeniliklerden biri olan ileri teknoloji ürünü farlar kullanıcılara daha gelişmiş bir gece görüşü sağlıyor. IntelliLux LED® Pixel teknolojisi, her bir farda 84 LED hücresi barındırıyor. Farlar hassas ve hızlı tepki vererek sürücüsüne optimum bir görüş sağlarken, karşıdan gelen veya önde ilerleyen trafikteki diğer sürücülerin gözlerini ise kamaştırmıyor. Biri ön kameraya ve diğeri fara bağlı iki adet kontrol ünitesi far huzmesini milisaniyeler içinde koşullara uyarlıyor. Sürüş koşullarına bağlı olarak reaksiyon gösteren çok sayıda LED hücre, ışık demetinin büyük bir hızla ve optimum verimlilikle ayarlanmasını sağlıyor. Aydınlatılan alan daha önce kullanılan fara kıyasla daha büyük olmakla birlikte, karşıdan gelen veya önde giden otomobilleri çok daha kesin bir şekilde ışık demeti dışında bırakıyor. 

e70826c5758d0c39f6baf9a38449f25b_4.jpg

DAHA VERİMLİ VE DAHA TUTUMLU
Insignia, yeni geliştirilen benzinli ve dizel motorlarıyla da iddialı. Dizel motor olarak sunulan ve yerine geçtiği motordan 50 kg daha hafif olduğu açıklanan 122 beygir gücündeki 1.5 litrelik CDTi ünite 8-ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş. Otomobilin 4x4 aktarmaya ve 230 beygir gücünde 2.0 litrelik benzinli motora sahip olan GSi versiyonunda ise 9-ileri otomatik vites kutusu görev yapıyor. GSi'da görev yapan motor silindir kapatma özelliğine sahip ilk Opel güç ünitesi olma özelliğine sahip. Motorlarla kombine edilen yeni nesil düşük sürtünmeli şanzımanların yakıt tüketimini daha da azalttığı açıklanıyor. Ayrıca tam boy aktif havalandırma perdelerine sahip ön panjur sayesinde Insignia’nın aerodinamik verimliliği de iyileştirilmiş. Öncüsü ile karşılaştırıldığında, yakıt tüketiminin yüzde 18’e kadar düştüğü, böylece yeni Insignia'nın segmentinin en iyi yakıt verimliliğine sahip otomobili olarak öne çıktığı açıklanıyor.

e70826c5758d0c39f6baf9a38449f25b_2.jpg

Yeni Insignia sadece yüksek yakıt verimliliği ile dikkat çekmekle kalmıyor, aynı zamanda birçok gelişmiş teknolojiye de ev sahipliği yapıyor. Yandan yaklaşan otomobil konusunda sürücüyü uyaran radar tabanlı arka çapraz trafik uyarısı ile birlikte sürüş güvenliği daha da artırılmış. Otomatik acil durum fren sistemi, yaya algılama özelliğine sahip önden çarpışma uyarı sistemi ve dijital geri görüş kamerası gibi çok sayıda yardımcı sistem yeni Insignia’nın ürün gamını tamamlıyor. 

Opel tasarımcıları, Insignia’nın iç mekan kalitesini de geliştirmiş. Pek çok konfor özelliğine sahip olan AGR sertifikalı ergonomik koltuklar çeşitli kumaş ve deri döşeme seçeneklerinin yanı sıra Alcantara olarak da tercih edilebiliyor. Tasarımda uygulanan ince, yatay çizgiler iç mekanda da devam ediyor. Krom süslemelerle yapılan zarif dokunuşlar iç mekandaki vurguyu ve kalite algısını artırmış.

e70826c5758d0c39f6baf9a38449f25b_3.jpg

ÇOK OKUNANLAR