SEKTÖREL › Makyajlı Suzuki Vitara Türkiye'de...

Makyajlı Suzuki Vitara Türkiye'de...

02 Aralık 2019 / 01:08 Suzuki Vitara’nın yenilenen versiyonu 156.900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Makyajlı Suzuki Vitara Türkiye'de...

Suzuki'nin SUV modeli Vitara makyajlı versiyonuyla Türkiye yollarında. Güncellenen bir tasarıma, 140 bg’lik Boosterjet turbo motora, 6 ileri tam otomatik şanzımana, ALLGRIP 4WD dört tekerlekten çekiş sistemine, ileri güvenlik teknolojilerine ve zengin kişiselleştirme seçeneklerine sahip olan Vitara, 156.900 TL'den başlayan hurda teşvikli fiyatlarla sunuluyor.

Vitara’da; yeni bir krom görünümlü ön ızgara, parlak alaşım 17 inçlik jantlar, LED teknolojisine sahip arka stop lambalarında uygulanan üç şeritli görsel ve yeniden şekillendirilen arka tampon bulunuyor. Daha önceden Vitara-S versiyonlarında bulunmayan panoramik sunroof da artık tüm GLX Premium versiyonlarında sunuluyor. Yenilik operasyonuyla birlikte Vitara'nın gövde renkleri de yenilenirken, ürün gamında çift renk seçenekli güneş sarısı ve buz mavisi olmak üzere tamamen iki yeni renk daha eklenmiş.

3de5548e200f3d74cce2f98410950380_1.jpg

Vitara'nın hız sabitleme sisteminin entegre edildiği direksiyon simidi diğer bir yenilik olarak dikkat çekiyor. Adaptif Hız Sabitleme sistemi (ACC), Geri Görüş Kamerası, Ön ve Arka Park Sensörleri ve Arka Çapraz Trafik Uyarısı, 7 adet hava yastığı ve Elektronik Dengeleme Programı ESP ise yeni Vitara’da sürüş konforu ve araç hakimiyetini sağlayan unsurlar arasında yer alıyor. Yeni saat tasarımı, gösterge panelinin üzerindeki yumuşak dolgu malzemesi, konsoldaki daha parlak metal detaylar, geometrik çizgili süet koltuk döşemeleri kalite algısını artırarak daha modern ve sportif bir görünümü beraberinde getiriyor. 

Yeni Vitara, tasarımsal değişikliklerle birlikte gücünü de yeni direkt enjeksiyonlu, turbo beslemeli ve düşük emisyon salınım değeri sunan 140 beygirlik Boosterjet motorundan alıyor.

3de5548e200f3d74cce2f98410950380_0.jpg

Vitara daha fazla sürüş destek sistemiyle donatılmış. Radar Fren Desteği (RBS), yenilenen Vitara’da yerini monoküler kamera ve lazer radar (MFL) ile çalışan Çift Sensörlü Fren Destek Sistemi’ne (DSBS) bırakıyor. Sistem, aracın sürüş yönündeki araçları veya yayaları algılıyor, sürücüyü uyararak olası bir çarpışmayı önlemeye ya da çarpışma durumunda şiddetini azaltmaya çalışıyor. Suzuki’de ilk kez sunulan Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM)Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi (RCTA), Trafik İşareti Tanımlama Sistemi (TSR),Şerit Takip İhlal ve Uyarı Sistemi ve Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) de,Vitara'nın güvenlik ve sürüş destek teknolojileri arasında yer alıyor.

ÇOK OKUNANLAR