YENİ MODELLER › Makyajlı T-Cross Şubat sonunda Türkiye'de

Makyajlı T-Cross Şubat sonunda Türkiye'de

10 Şubat 2024 / 15:29 Standart donanımı iyileştirilen makyajlı T-Cross'ta çok sayıda teknoloji güncellemesi de yer alıyor

Makyajlı T-Cross Şubat sonunda Türkiye'de

Volkswagen SUV ailesindeki en küçük model olan T-Cross, makyajlanarak daha teknolojik ve konforlu bir otomobile dönüştürüldü. Keskin çizgilerle güncellenen dış tasarımı, yenilenen standart LED farlar ve LED arka aydınlatma grubu, iç mekanda iyileştirilmiş malzeme kalitesi ve yeni nesil bilgi-eğlence sistemi makyajlı T-Cross’un dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor. Şubat sonu itibariyle Volkswagen showroomlarındaki yerini almaya hazırlanan T-Cross, Türkiye’de Life, Style ve R-Line'dan oluşan üç farklı donanım seviyesi ve 1.493.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim liste fiyatıyla satın alınabilecek.

4d25fd95fe5c8087a8de997a88038fb7_0.jpg

Makyajla birlikte T-Cross ülkemizde ilk defa R-Line donanım seviyesiyle de sunulmuş oluyor. 115 beygir gücünde 1.0 TSI motorla ve DSG şanzıman seçeneğiyle satışa sunulan T-Cross, Parlak Sarı, Berrak Mavi ve Mercan Kırmızı olmak üzere üç yeni renk seçeneği ile dikkat çekiyor.

4d25fd95fe5c8087a8de997a88038fb7_2.jpg

T-Cross; pratik, fonksiyonel ve çok yönlü kullanım konseptiyle dikkat çekmeye devam ediyor. Yeni T-Cross’un tüm donanım seviyelerinde tıpkı makyaj öncesi olduğu gibi koltuklar farklı ihtiyaçları karşılamak için son derece esnek, hızlı ve basit bir şekilde ayarlanabiliyor. 14 santimetreye kadar ileri-geri hareket eden yatay sürgülü arka koltuklar sayesinde, yolcuların bacak mesafesi veya kullanım ihtiyacına bağlı olarak bagaj hacmi arttırılabiliyor. Asimetrik katlanabilen arka koltuk sırtlığı ve tamamen katlanabilen ön yolcu koltuğu ile kabin içi fonksiyonellik daha da artıyor. 

4d25fd95fe5c8087a8de997a88038fb7_4.jpg

Yeni T-Cross, trafik koşullarına ve izin verilen maksimum hıza bağlı olarak otomatik hızlanma ve fren işlevi ile aracın hızını kontrol edebiliyor. “Travel Assist” özellikle otoyollarda ve çok şeritli yollarda, şeridi ve hız değerini korurken; öndeki araç ile sürekli olarak güvenli bir mesafe olmasını sağlayabiliyor. 

4d25fd95fe5c8087a8de997a88038fb7_1.jpg

Yeni T-Cross tüm donanım seviyelerinde, arka planda yenilenmiş bir yazılıma sahip yeni nesil 8 inç bilgi ve eğlence sistemi “Composition Media” ve 8 inç dijital gösterge paneli “Active Info Display” ile sunuluyor. Volkswagen’in IQ.DRIVE sürüş destek sistemleri kapsamında geliştirilen; şerit takip asistanı “Lane Assist”, yaya ve araç algılama özelliklerine sahip acil durum frenleme sistemi “Front Assist”, dinamik trafik işareti algılama sistemi “Dynamic Road Sign Display”, gelişmiş dikkat ve yorgunluk algılama sistemi “Driver Attention Monitor” yeni T-Cross’un tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR