KONSEPT › MG 800 km menzilli Roadster konseptini tanıttı

MG 800 km menzilli Roadster konseptini tanıttı

23 Nisan 2021 / 23:59 MG, 2021 Şanghay Otomobil Fuarı’nda Cyberster adını verdiği yeni konsept otomobilini sergiledi

MG 800 km menzilli Roadster konseptini tanıttı

MG, geçtiğimiz günlerde kapılarını açan 2021 Şanghay Otomobil Fuarı’nda Cyberster adını verdiği %100 elektrikli roadster konseptini tanıttı. MG markasının sahibi olan SAIC’in uluslararası tasarım ekibi tarafından tasarlanan Cyberster konsepti, MG’nin geçmişindeki en önemli modellerden biri olan MGB Roadster’dan esinlenen tasarım ögeleriyle markanın geleneklerine olan bağlılığını simgeliyor. Ön bölümde, çalıştırıldığında açılan interaktif  “Magic Eye” farlar ve ince tasarımlı ızgara dikkat çekiyor. Elektrikli otomobil çağının estetik anlayışına uygun olarak MG Cyberster’ın ön ızgarası aerodinamik performansı iyileştiren, arkaya doğru uzanan kesintisiz bir çizgi oluşturacak şekilde tasarlanmış. Otomobilin yanlarındaki LED ışıklı "lazer kemerler" ve MG’nin İngiliz mirasını yansıtan LED stoplar ise dijital bir görsel şölen oluşturuyor.

10db073f15b100cdcb7d60bd178b7298_0.jpg

MG Cyberster, sahip olduğu yüksek teknolojiyi yansıtan detaylarla dolu, etkileyici bir iç mekana sahip. “Dijital fiber” iç tasarım teması, sürücü odaklı bir tasarımı benimsiyor ve kokpiti ortadan ikiye bölüyor. Otomobilde tamamıyla dokunmatik büyük boyutlu LED gösterge paneli ve ikinci bir merkezi ekran bulunuyor.

10db073f15b100cdcb7d60bd178b7298_1.jpg

MG Cyberster, mekanik performans ile akıllı teknolojiyi birleştiren bir yaklaşımla tasarlanmış. Konsept spor otomobil, batarya teknolojisinde günümüzün en dikkat çeken gelişme alanlarından biri olan “modülsüz batarya teknolojisi (CTP)” ile akıllı, %100 elektrikli bir mimariye sahip. MG Cyberster, sahip olduğu bu teknolojik üstünlükler sayesinde kullanıcılarına 800 kilometrelik menzil ve 3 saniyenin altında 0-100 km/s hızlanması sunuyor. Aracın sahip olduğu yüksek teknoloji kendisini akıllı sürüş, aktif güncelleme teknolojisi, 5G bağlanabilirlik ve 3.seviye otonom sürüş gibi gelişmiş akıllı teknolojilerle gösteriyor.

10db073f15b100cdcb7d60bd178b7298_2.jpg

SAIC Design Advanced London Direktörü Carl Gotham araçla ilgili değerlendirmesinde: “Cyberster, MG’nin geleceğine ışık tutan, iddialı ve güçlü bir tasarım. Geçmişten gelen mirasımızdan ilham alıyor; ancak daha da önemlisi, en ileri teknolojimizi ve gelişmiş tasarımımızı da bünyesinde barındırıyor. Spor otomobiller MG DNA’sının temelini oluşturuyor ve Cyberster her açıdan bizim için heyecan verici bir konsept” dedi.

MG Foto Galeri Tüm MG Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR