SEKTÖREL › Nissan kompakt hatchback arenasına döndü...

Nissan kompakt hatchback arenasına döndü...

22 Mayıs 2016 / 22:25 Nissan, yıllar önce Almera modeliyle yer aldığı kompakt HB pazarına Pulsar ile dönüş yapıyor…

Nissan kompakt hatchback arenasına döndü...

Son yıllarda bir SUV ve crossover markası olarak görülmeye başlanan Nissan, aslında yurt dışında pek çok sedan ve hatchback modele sahip. Yıllar önce Türkiye kompakt hatchback pazarında Almera ile yer alan marka, yepyeni Pulsar modeliyle, kompakt sınıf rekabetine yeniden dahil oluyor.

Avrupa ülkeleri için tasarlandığı belirtilen Pulsar, Nissan’ın Barcelona’daki fabrikasında üretiliyor. Markanın SUV gamında karşımıza çıkan karakteristik tasarım detaylarını kompakt hatchback gövdesinde sunan Pulsar, V şekilli ön ızgarası ve bumerang formlu yüzüyle güncel Nissan modelleriyle benzer bir ifadeye sahip. Euro NCAP güvenlik testlerinde 5 yıldız alan otomobil güvenlik seviyesinde olduğu kadar iç hacimde de oldukça iddialı. Segmentinin en uzunu olan 2.7 metrelik dingil mesafesi sayesinde geniş bir iç hacim sunan Pulsar, 692 mm’lik arka koltuk diz mesafesine ve 385 litrelik bir bagaja sahip.

Pulsar’ın motor gamı ise downsizing mantığıyla geliştirilen ekonomik ünitelerden oluşuyor. Türkiye pazarına iki farklı motor seçeneğiyle sunulacak olan Pulsar, Qashqai’de de kullanılan turbo beslemeli 1.2 litrelik benzinli ve 1.5 litrelik dizel motorlara sahip. 115 bg güç üreten 1.2 litrelik DIG-T motoru manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle sunan Nissan, 110 beygir gücündeki 1.5 dCi üniteyi ise listeye manuel şanzıman ile ekliyor. Downsizing felsefesinin ürünü olan motorlar, 95 g/km’nin altında kalan CO2 emisyon değerleri ile segmentinin en çevrecileri arasında yer almakta.

Visia, Tekna ve N-Tec donanım paketleriyle alınabilen Pulsar, 59.900 TL ile 81.300 TL arasında değişen, lansmana özel fiyat etiketlerine sahip.

ÇOK OKUNANLAR