SEKTÖREL › Performanslı iki Alfa Romeo modeline ödül!

Performanslı iki Alfa Romeo modeline ödül!

02 Şubat 2019 / 19:02 What Car? Alfa Romeo'nun Giulia Quadrifoglio ve Stelvio Quadrifoglio modellerini ödüllendirdi

Performanslı iki Alfa Romeo modeline ödül!

Alfa Romeo'nun Giulia modeli 2019'a yeni bir ödülle girdi. İngiliz yayın What Car? tarafından düzenlenen ve yılın en iyilerinin seçildiği “Yılın Otomobilleri 2019”da, Giulia Quadrifoglio “Yılın Performans Otomobili” ödülünü almaya hak kazandı. Giulia Quadrifoglio, geçtiğimiz yıl İngiltere'nin en prestijli yayınları arasında yer alan EVO dergisi tarafından da ödüle layık görülmüştü.

What Car? Giulia’nın sportif kardeşi Stelvio Quadrifoglio'yu ise “60 Bin Sterlin Üzeri En İyi Spor SUV” ödülüne layık gördü. 

What Car? Editörü Steve Huntinford, Giulia Quadrifoglio ile ilgili olarak şunları söyledi: “Zirveye ulaşmanın zirvede kalmaktan daha kolay olduğu sözünü sık sık duyarız. Bu açıdan baktığımızda Giulia Quadrifoglio'nun ikinci kez “Yılın Otomobili” ödülünü alıyor olmasının ilkinden daha büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz. Bu elbette şaşırtıcı bir durum değil. Nihayetinde konforlu, geniş, iyi donanımlı ve sürüşü çok daha yüksek fiyatlı rakiplerinden daha keyifli bir sedandan bahsediyoruz.” What Car? Editörü Steve Huntinford, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ile ilgili olarak da “Stelvio SUV'nin en cüretkâr modeli akıl almaz bir hıza sahip olmasına rağmen aracı zora sokmadan hassaslık sunan direksiyonu sayesinde insana hafif ve atik geliyor. Buna harika gövde kontrolü ile dört tekerden çekiş sistemi de eklenince Quadrifoglio adeta performansından en iyi şekilde faydalanmaya davet ediyor”yorumunda bulundu. 

ÇOK OKUNANLAR