SEKTÖREL › Porsche ve TAG Heuer’den iş birliği!

Porsche ve TAG Heuer’den iş birliği!

07 Şubat 2021 / 13:42 Porsche ve İsviçreli lüks saat üreticisi TAG Heuer stratejik bir marka iş birliği altında güçlerini birleştirdi

Porsche ve TAG Heuer’den iş birliği!

Porsche ve TAG Heuer arasında imzalanan stratejik iş birliği anlaşması kapsamında iki üretici de spor müsabakalarında ve ürünlerin geliştirilmesi konusunda ortaklaşa hareket edecekler. Ortaklar, birlikteliklerinin ilk adımı olarak, yeni bir saat olan TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph'ı tanıttı.

İkinci yılına giren TAG Heuer Porsche Formula-E takımı artık Dünya Şampiyonası için mücadele edecek. Porsche’nin tamamen elektrikli yarış otomobili 99X Electric'in direksiyonunun başında, pilotlar André Lotterer ve yeni takım arkadaşı Pascal Wehrlein olacak. Porsche, dayanıklılık organizasyonlarında uzun zamandır fark yaratıyor ve GT Takımı, TAG Heuer ile birlikte yaklaşan FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'na (WEC) hazır. Dönüm noktası yılı, dünya çapında tek marka kupa serisi olan Porsche Carrera Cup'ın on versiyonunda bir dizi ortaklığı da kapsayacak. 

Gerçek yarışların yanı sıra TAG Heuer, Porsche TAG Heuer Esports Süper Kupası'nı destekleyerek sanal yarışlara da katılıyor. Bununla birlikte, saat markası, Porsche'nin "klasik" organizasyonlarında ve ralli yarışlarında küresel ortak olarak yer alıyor.

Üstelik her iki marka da tenis ve golfe olan güçlü tutkularını paylaşıyor. Ana tenis organizasyonu, Stuttgart'taki Porsche Tennis Grand Prix'dir. 1978'de başlayan bu organizasyona Porsche2002'den bu yana destek veriyor. TAG Heuer, kendi kategorisinde defalarca en popüler turnuva olarak adlandırılan organizasyona, saat ve kronograflar için resmi bir ortak olarak eşlik edecek. Porsche, golfte 2015 yılından bu yana Avrupa genelinde en geleneksel turnuvalardan biri olan Porsche European Open'ın isim sponsoru. Bu yıl, TAG Heuer burada ilk kez ortak olarak yer alacak. 

The TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph
İş birliğinden doğan yeni saatte Porsche yazısı çerçevede görülüyor. Aynı zamanda tarihi Heuer modellerini de anımsatan, kırmızı, siyah ve gri Porsche renkleri saatin her tarafına dahil edilmiş ve şeffaf kristal kutunun arkasındaki net ekranda, Porsche'nin ünlü direksiyon simidine duyulan aşkla yeniden tasarlanan salınımlı kütle bulunuyor. Kadranda ise özellikle bu saat için yaratılan asfalt efekti yola olan tutkuyu ifade ediyor, rakamlar ise Porsche spor otomobillerinin göstergesine gönderme yapıyor. Saat, Porsche'nin iç mekanını da yansıtan, lüks deriden imal edilen yenilikçi dikişlere sahip yumuşak bir kayış veya modern yarış tasarımını yansıtan birbirine geçmeli bir bilezikle birlikte sunuluyor. Saatin merkezinde ise 80 saatlik etkileyici güç rezervi ile Caliber Heuer 02 üretim mekanizması yer alıyor. 

18267781e2e0adcc4850bd46f2baa3a4_0.jpg

Porsche’nin TAG Heuer ile uzun sürelere dayanan bir dostluğu bulunduğunu belirten Porsche AG Satış ve Pazarlama İcra Kurulu Üyesi Detlev von Platen, “Stratejik bir ortaklık kapsamında yeni adımlar attığımız için çok mutluyum. İki markada en çok sevilen şeyleri bir araya getiriyor, ortak bir tutku yaratıyoruz: özgün miras, heyecan verici spor organizasyonları, eşsiz yaşam deneyimleri ve hayallerin hayata geçirilmesi. Her iki marka için de eşsiz ve büyülü anlar yaratma yönünde çaba gösteriyoruz. Artık her adımı birlikte atmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

TAG Heuer ve Porsche’nin ortak bir tarih ve değerlere sahip olduğunu söyleyen TAG Heuer CEO'su Frédéric Arnault ise; "En önemlisi, aynı tutkuyu paylaşıyoruz. Porsche gibi, bizler de özümüzde daima yüksek performans arayışı içindeyiz. Bu ortaklıkla, TAG Heuer ve Porsche, onlarca yıllık yakın temastan sonra nihayet resmi olarak bir araya geldik. Hem markalarımız hem de ürünlerimize tutkulu olan müşteriler ve hayranlar için eşsiz deneyimler ve ürünler ortaya koyacağız” diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR