SEKTÖREL › Qashqai'ye yeni motor ve DCT şanzıman

Qashqai'ye yeni motor ve DCT şanzıman

29 Haziran 2019 / 11:36 Qashqai'nin motor gamına performanslı bir benzinli seçenek ve daha ekonomik bir dizel eklendi

Qashqai'ye yeni motor ve DCT şanzıman

Türkiye’nin en çok tercih edilen SUV modeli NISSAN QASHQAI'nin motor seçenekleri yenilendi. Daha yüksek performanslı 1.3 litre DIG-T benzinli ve daha tasarruflu 1.5 litre dCi dizel motor seçeneklerine kavuşan otomobil bu iki yeni motor seçeneğinin yanı sıra yeni otomatik şanzıman opsiyonu ile yenilenen bir multimedya sistemi de sunuyor. 

Otomobilin yeni 1.3 litrelik DIG-T benzinli motor seçeneği 160 beygir gücünde. Daha iyi performansın yanında, daha az yakıt tüketimi ve daha düşük karbondioksit emisyonu sunan 1.3 litre DIG-T motor, Renault-Nissan-Mitsubihi ittifakı ve Daimler işbirliği ile geliştirildi. Bu motor Nissan gamında ilk kez Qashqai'de kullanırken, söz konusu model 6-manuel ve tamamen yeni geliştirilen 7-ileri çift Kavramalı DCT şanzıman ile sunuluyor. Çift Kavramalı Şanzıman da bir Nissan modelinde ilk kez kullanılıyor. Motorun manuel şanzımanlı versiyonu 260 Nm torka sahipken, çift kavramalı otomatik vitesli versiyon ise 270 Nm tork üretiyor. . 

Qashqai artık 115 beygir gücüne sahip 1.5 dCi motor seçeneğinde de çift kavramalı şanzıman (DCT) seçeneği sunuyor. DCT şanzımanlı dizel versiyonu 185.990 TL'den başlayan fiyatlarla sunan Nissan, Qashqai'nin 1.3 litrelik yeni benzinli motor seçeneğini ise 166.990 TL ile 266.990 TL arasında değişen etiketlerle sunuyor.

ÇOK OKUNANLAR