LANSMAN › Renault Ticari ailesinin yeni üyeleri geldi

Renault Ticari ailesinin yeni üyeleri geldi

23 Eylül 2021 / 14:17 Yeni Renault Express Combi ve Express Van 27 Eylül’den itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor

Renault Ticari ailesinin yeni üyeleri geldi

Renault'nun hafif ticari model ailesinin yeni üyeleri Türkiye yollarına çıktı. Tüm bireysel ve ticari ihtiyaçlara cevap verebildiği açıklanan yeni Express Combi ve Express Van; modern ve konforlu iç tasarımları, geliştirilen sürüş destek sistemleri ve 8 inç geniş ekranlı EASY LINK multimedya sistemiyle dikkat çekiyor. 800 litrelik bagaj hacmi ve 71,6 cm'lik sürgülü yan kapı açıklığı sunan yeni Express Combi, 182.900 TL’den başlayan, lansmana özel fiyat etiketleri taşırken; 1,91 m yükleme uzunluğuna sahip 3,3 m³’lük yükleme hacmi ve 48 litre kabin içi saklama alanıyla segmentinin en geniş yükleme alanını sunan Yeni Express Van ise lansmana özel 159.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarını bekliyor. Renault’nun ticari araç ailesinin yeni üyeleri lansmana özel fiyatlarının yanı sıra 50 bin TL’ye 12 ay sıfır faiz fırsatıyla pazara iddialı bir giriş yapıyor.

c39ebb5d41fccc3e72644173b2541eca_0.jpg

Demir Mavi, Duman Gri, Siyah, Beyaz ve Arsenik Gri renkleriyle sunulan yeni Express Combi ve Express Van; dikey tampon, yüksek konumlu ön ızgara, kıvrımlı motor kapağı ve akıcı çizgileriyle güçlü ve dinamik bir görünüme sahip. C formundaki LED farlarıyla, Renault marka kimliğine sadık bir görünüm sunan araçlar, yalın tasarımı krom süslemelerle harmanlıyor. Dikdörtgen tasarımlı geniş kapı eşiği iç mekan erişimini kolaylaştırırken, kapı eşik koruyucuları gibi aksesuarlar da işlevselliği destekliyor. 

5c25d27289fb0ce910977b82a2803ce6_0.jpg

Yeni Express Combi ve Express Van yalın bir tasarıma sahip. Yüksek motor kapağı; ön cam sileceklerini, su fıskiyelerini ve menteşeleri gizliyor. Ön çeki demiri sis lambası kapağının içine gizlenirken, ek güvenlik ve hırsızlık koruması için kapıların kilit girişleri de kaldırılmış.

c39ebb5d41fccc3e72644173b2541eca_3.jpg

Renault'nun yeni hafif ticari modelleri, birçok depolama alanı ile gelişmiş bir işlevsellik sunan yatay tasarımlı, modern bir ön konsola sahip. Dayanıklı kumaş döşemelerle kaplanan rahat koltukların sürücü yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olduğu belirtiliyor. Güçlendirilmiş bel ve omuz desteğine sahip koltuklar ve modern koltuk başlıklarıyla konforlu bir iç mekan sunuluyor. Dekoratif süslemeler, kabine daha ferah ve modern bir hissiyat sağlarken, ön konsol, direksiyon simidi, klima kumandaları, vites kolu ve iç kapı kollarındaki krom vurgular kalite algısını güçlendirmiş.

c39ebb5d41fccc3e72644173b2541eca_4.jpg

Yeni Express Combi ve Express Van’daki bilgi-eğlence ekipmanları üç aşamadan oluşuyor: Standart R&Go radyonun yanı sıra opsiyonel olarak navigasyonlu ya da navigasyonsuz alınabilen Renault EASY LINK multimedya sistemi 8 inç dokunmatik ekran ve Apple CarPlay ile geliyor. Ayrıca akıllı telefon için 15W gücündeki kablosuz şarj, üç adede kadar USB soketi ve Combi’de biri ön koltukların ortasında arka yolcuların da kolaylıkla kullanabileceği mesafede olmak üzere üç adet 12V şarj soketi bulunuyor.

Dört hoparlör ile 8 inçlik renkli dokunmatik ekranlı Renault EASY LINK bilgi-eğlence sistemi, ses tanıma uyumlu kablolu Apple CarPlay sunuyor. 2 ya da 3 boyutlu navigasyon seçeneği, kavşak konumlandırma ve benzeri özelliklerle yönlendirmeyi kolaylaştırıyor. Sistem, GPS sinyali olmasa bile yönlendirmeye yardımcı olmak için dahili bir jiroskop kullanıyor. 

c39ebb5d41fccc3e72644173b2541eca_2.jpg

Yeni Express Combi ve Express Van, yeni sürüş destek sistemleriyle donatılmış. Yeni Express Combi'de; sürücü, ön yolcu, iki yan ve iki perde hava yastığı olmak üzere toplam altı adet hava yastığı ve ESC özelliği bulunuyor. Yeni Express Van ise manevra güvenliği için opsiyonel olarak sunulan Geniş Açılı Ayna ile alınabiliyor. Yeni Express Combi ve Express Van’da ayrıca Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Hız Ayar ve Sınırlayıcı, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Arka Park Asistanı ve Combi versiyonlarda Geri Görüş Kamerası gibi özellikler de bulunuyor.

Yeni Express Combi ve Express Van, 1.5 dCi 95 bg dizel motorla satışa sunuluyor. Yeni Express, 95 bg dizel motorla 6-ileri şanzıman sunarken, konsoldan etkinleştirilen Eco-Mode sisteminin, ek yüzde 12 yakıt tasarrufu sağladığı açıklanıyor. “Vites Değiştirme Göstergesi”, vites değiştirmek için en iyi zamanın ne zaman olduğunu sürücüye bildiriyor ve böylece yakıtta ekstra yüzde 5 tasarruf sağlanabiliyor.

5c25d27289fb0ce910977b82a2803ce6_3.jpg

Yeni Express Combi ve Express Van modellerinin ihtiyaçlara uygun donanım ve fiyat fayda oranıyla, markanın hafif ticari araç pazarındaki konumunu güçlendireceğini ifade eden Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş; "Hafif ticari araç pazarı toplam pazardan yüzde 22 pay alıyor. Minivan segmenti ise, yüzde 50'si Combi ve yüzde 12'si Van olmak üzere hafif ticari araç pazarında toplamda yüzde 62'lik bir ağırlığa sahip. Böylesine önemli bir segmentte Renault’nun pratik ve verimli hafif ticari araçları yeni Renault Express Combi & Express Van boyutları, kolay yüklemeye uygun yapıları, yükleme hacimleri, geniş saklama alanları ve konforlu iç mekanlarıyla her türlü gereksinimi karşılıyor. Renault Ticari ailesinin yeni üyelerinin sınıfında iddialı modüler tasarım özellikleriyle hem iş hem de özel kullanımda işlevselliği en üst seviyeye taşıyarak pazardaki en iyi seçeneklerden olacağına inanıyoruz. Yeni Express’in ardından Renault’nun yenilenen diğer modellerini de Türkiye pazarına sunarak binek otomobil pazarındaki iddiamızı hafif ticari segmentine de taşımak istiyoruz.”

ÇOK OKUNANLAR