YENİ MODELLER › Rolls-Royce Phantom'a Hermes dokunuşu!

Rolls-Royce Phantom'a Hermes dokunuşu!

01 Mayıs 2021 / 16:58 Rolls-Royce ve Hermes iş birliğiyle bir Japon girişimci için hazırlanan Phantom Oribe tanıtıldı

Rolls-Royce Phantom'a Hermes dokunuşu!

Rolls-Royce Motor Cars, Hermès ile benzersiz bir işbirliğinin ürünü olan çok özel  bir Phantom’u tanıttı. El yapımı olan Phantom Oribe, Japon girişimci, sanat koleksiyoncusu ve otomobil tutkunu Yusaku Maezawa için hazırlanmış. Oribe eski Japon seramik koleksiyonundaki renklerden ilham alan ve tamamen özel iki tonlu bir gövdeye sahip. 

c513fad84b8982951e4b26dbd54605ae_0.jpg

Otomobilin çarpıcı iki tonlu dış görünümü, Maezawa-san'ın önde gelen bir koleksiyoncusu olduğu antika Japon Oribe eşyalarının karakteristik yeşil ve krem sırlarıyla eşleşiyor. Üst kısım, müşteri için özel olarak oluşturulan ve tamamen özel bir renk olan Oribe Yeşili ile tamamlanmış. Rolls-Royce, alışılmadık bir hareketle, boyayı Phantom'un eşleştirileceği müşterinin özel jetinde de kullanıma hazır hale getirdi. Goodwood'daki Surface Finish Center'daki uzmanlar tarafından aylar boyunca geliştirilen bu parlak, koyu yeşil renk, krem rengi alt bölümle tamamlanmış.

c513fad84b8982951e4b26dbd54605ae_1.jpg

Oribe ürünlerinden ilham alan renk grubu, Paris'teki Hermès tasarımcıları ve zanaatkarları ile Goodwood, West Sussex'teki tasarımcı, mühendis ve zanaatkârlardan oluşan, Rolls-Royce Bespoke Collective'in gerçek bir zihin buluşmasıyla yaratılan iç mekanda da uyumlu bir şekilde devam ediyor.  İç mekan ağırlıklı olarak Hermès Enea Green deri ile kaplanmış. Bu kaplama direksiyon simidi, tutma kolları, vites seçici ve aracın klima ayarlarında da kullanılmış.

c513fad84b8982951e4b26dbd54605ae_2.jpg

Hermés deri, üst gösterge panelini, iç sütunları ve arka bölümü domine ederken, aynı zamanda torpido gözü ve bagaj kaplaması, orta konsol, sürahi saklama bölmesi ve şampanya soğutucusu gibi daha az görünür yüzeyleri de kaplıyor. Projenin gerçekten işbirlikçi doğasının ve iki üreticinin karşılıklı saygısının bir işareti olarak, torpido gözü kapağı Hermés imzası “Habillé par Hermès Paris” ile kabartılmış.

c513fad84b8982951e4b26dbd54605ae_3.jpg

Narin Hermès fitilleri arka koltukların koltuk başlıklarını ve baldır desteklerini süslerken, yumuşak Seashell White vurgular ve uyumlu kuzu yünü paspaslar, baştan sona bir ışık ve ferah alan hissi yaratmış. Rolls-Royce için bir başka ilk olarak, iç mekanda kapı kolçaklarında, orta ve arka konsollarda Hermès ‘Toile H’ kanvası ve en önemlisi de Hermes Özel Tavan Döşemesi bulunuyor.

c513fad84b8982951e4b26dbd54605ae_4.jpg

Hermès, başlangıçta usta saraçlar tarafından kullanılan dikiş ve kenar boyama teknikleriyle oluşturulan deri döşeme ile kendine özgü binicilik mirasını iç mekana taşıyor. Arabanın ön panosu boyunca uzanan ve Rolls-Royce'a özgü bir özellik olan Phantom's Gallery için Hermès, ünlü Fransız ressam ve ressam Pierre Péron'un (1905-1988) tasarımına dayanan bir sanat eseri sipariş etti. Hermès’in ikonik eşarpları. ünlü Hermès atı motifinden esinlenen eser, Open Pore Royal Walnut üzerine elle boyanmış ve camın arkasında sahnelenmiş gibi sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR