SEKTÖREL › Skoda Superb Euro NCAP’ten beş yıldız aldı

Skoda Superb Euro NCAP’ten beş yıldız aldı

28 Haziran 2015 / 20:45 Bu sonuç ile birlikte Çek üreticinin bütün modelleri Euro NCAP'ten beş yıldız almayı başarmış oldu

Skoda Superb Euro NCAP’ten beş yıldız aldı

Yeni Skoda Superb Euro NCAP çarpışma testlerinde beş yıldız almayı başardı yıldızla ödüllendirildi. Yapılan testler, yeni Superb’in güvenliğinin tescillenmesini sağladı. Yeni Superb’in Euro NCAP testleriyle birlikte tüm Skoda ürün gamı yüksek güvenlik teknolojilerine sahip olduğunu göstermiş oldu.

Euro NCAP çarpışma testinde yeni Superb, yetişkin yolcu, çocuk, yaya koruması ve güvenlik ekipmanları kategorilerinin hepsinde üstün performans göstererek genel değerlendirmede beş yıldız elde etmeyi başardı.

Sonuçlar, yeni Superb’in güvenlik konusunda hiçbir taviz vermediğini gösteriyor. Sayısız güvenlik asistanlarının yanı sıra dokuz adete kadar çıkarılabilen hava yastığı, daha rijit gövde ve özel olarak optimize edilen çarpma noktaları mümkün olan en iyi korumayı sağlıyor.

Skoda Superb, aynı zamanda sınıfında daha önce standart olarak sunulmayan bir dizi yeni güvenlik asistanlarını sunuyor. Çarpışma Önleyici ve Elektronik Denge Kontrol Sistemi gibi standart donanımlar sayesinde sürücü ve yolcular tüm trafik şartlarında güvenle seyahat edebiliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR