SEKTÖREL › Skoda, üç farklı modelinde yeni versiyonlar sunuyor

Skoda, üç farklı modelinde yeni versiyonlar sunuyor

21 Ağustos 2017 / 09:00 Skoda'nın Rapid Spaceback, Octavia ve Superb modellerine yeni versiyonlar eklendi

Skoda, üç farklı modelinde yeni versiyonlar sunuyor

Skoda'nın Rapid Spaceback, Octavia ve Superb modellerine eklenen, ekstra özelliklere sahip farklı versiyonlar Türkiye pazarında satışa sunuldu. Rapid Spaceback'in 1.0 lt turbo benzinli motor seçeneğine, daha fazla özelliğe sahip "Dynamic" donanım paketi eklendi. Türkiye'de 76.400 TL'lik fiyatla satışa sunulan Rapid Spaceback 1.0 lt TSI "Dynamic", yalnızca 7-ileri DSG otomatik vites kutusuyla sunuluyor. Araçta, Ambition donanımına ek olarak görsel destekli arka park sensörü, 15 inç alüminyum alaşım jantlar, ön sis farları, Bluetooth ve ön kol dayama yeri gibi donanımlar bulunuyor.

Markanın kalbi konumunda olan ve Skoda'nın ülkemizde de çok satılan Octavia modeline de yeni motor seçeneği ve donanım seviyesi eklendi. Yeni donanım seviyesi olarak Türkiye’de satışa sunulan Octavia Sport, 1.4 TSI 150 PS motor ve DSG  otomatik şanzıman ile 109.900 TL'lik anahtar teslim fiyatla pazara iddialı giriş yapıyor. Büyük ölçüde yenilenen Octavia'ya eklenen "Sport" donanımda "Style" donanım paketine ek olarak Panoramik Cam Tavan, 17 inç alüminyum jantlar, gövde rengi arka spoiler, anahtarsız giriş ve çalıştırma, ön park sensörü, karartılmış arka camlar, "Sport koltuklar", sürüş modu yönetimi,F1 şanzıman gibi özellikler standart sunuluyor.

Son olarak Skoda'nın "Amiral Gemisi" olan Superb'in, 1.6 lt TDI motor seçeneğine "Comfort" donanım paketi eklendi. 124.800 TL'lik fiyatla satışa sunulan Superb 1.6 TDI Comfort seçeneği, kendisini kanıtlamış 120 bg'lik dizel motorun yanı sıra konforlu sürüşe ve yüksek yakıt verimliliğe imkan sağlayan DSG otomatik şanzımanla satılıyor. Active donanım paketine ek olarak, Comfort versiyonunda 17 inçlik alüminyum jantlar, ön park sensörü, AFS Bi-Xenon farlar, Hız Sabitleyici, 8 inç dokunmatik ekranlı Bolero multimedya sistemi ve "SmartLink+" gibi bir çok ayırt edici özellik yer alıyor.

ÇOK OKUNANLAR