SEKTÖREL › Tofaş, tedarikçilerini ödüllendirdi

Tofaş, tedarikçilerini ödüllendirdi

20 Aralık 2020 / 23:16 Tofaş’ın her yıl düzenlediği “Tedarikçi Toplantısı ve Ödül Töreni” gerçekleştirildi

Tofaş, tedarikçilerini ödüllendirdi

Tofaş,  tedarikçileri ile her yıl gerçekleştirdiği toplantı ve ödül törenini gerçekleştirdi. Pandemiden dolayı online düzenlenen etkinliğe, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ve Tofaş Satınalma Direktörü Yüksel Öztürk ev sahipliği yaptı. Dijital platformdaki toplantıda, Tofaş yöneticilerinin haricinde, iş birliği içerisinde olunan firmalarda görevli 650 kişi de izleyici olarak yer aldı. Toplantının sonunda ise 2020 yılındaki başarılı çalışmalarıyla öne çıkan firmalar, 8 ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

Düzenlenen dijital etkinlikte 2020 yılı değerlendirilirken, 2021 yılına ilişkin öngörüler de paylaşıldı. Tofaş üst yönetimi tarafından yapılan konuşma ve sunumlarda otomotiv ana sanayi ve tedarikçilerden beklentilere dikkat çekilerek, sürdürülebilir başarı için strateji ve öneriler paylaşıldı. Tüm dünyada, pandemik seyirden ötürü farklılaşan beklenti ve alışkanlıklar ile değişimin en fazla hissedildiği sektörlerden birinin otomotiv endüstrisi olduğunun altı çizildi. Küresel rekabetçilikte güç kazanmak için değişimi öngörüp, hızla yanıt verilmesi gerektiği vurgulandı.    

8fd44601e0bc9f6d9c67ca4ddca1b9bd_0.jpg

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, dijital toplantıdaki konuşmasında, önceliklerin hızla değiştiği bu zorlu süreçte çevikliğin, esnekliğin ve uyum yeteneğinin önemine vurgu yaparken; risk yönetimi ve sürdürülebilirliğin öne çıkan temel kavramlar olduğunu belirtti. Pandeminin küresel etkilerinin yanında; tedarik zincirlerinin gözden geçirilmesi ve potansiyel bir dönüşümü tetiklediğini söyledi. Ayrıca bu sürecin, ülke sanayisi için yeni fırsatlar doğurabileceğine inandığını belirtti. Eroldu, yeni teknoloji ürünlere yönelik dönüşümde, beklentilere hızla yanıt vermek, ürün geliştirme, üretim teknolojileri ve kontrolü, dijital alt yapı ve yetkinliklere yönelik yatırımların artarak devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. 

Cengiz Eroldu “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan bu zorlu süreçte tüm tedarikçilerimizin özverili çalışmaları ile üretim devamlılığında sorun yaşamadık. Bu süreçte, yerli tedarikçilerimize destek olabilmek için biz de önemli bir adım attık. FCA’nın (Fiat Chrysler Automobiles) farklı üretim tesisleri ve projelerinde kullanacağı parçaları Türk tedarikçilerden satın alınmasına yönelik teknik değerlendirme ve teklif çalışmalarını başlattık.” dedi.

2020 yılındaki tüm zorluklara rağmen yatırımlarına ara vermediklerine de değinen Eroldu; yenilenen Egea Ailesi ve ailenin yeni üyesi Cross’un hayata geçirilmesinde tüm tedarik zincirinin katkısı ve özverili çalışmasından duyduğunu mutluluğu dile getirerek işbirliği için tüm katılımcılara teşekkür etti. Eroldu, Tofaş’ın 2021 yılında da yoluna hız kesmeden devam edeceğini söyleyerek sözlerini noktaladı. 

 

ÖDÜL KATEGORİLERİ VE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN ŞİRKETLER;

Kalite Kategorisi
A-Plas Genel Otomotiv Mamulleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
İnci  Gs Yuasa Akü  Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
Orau Orhan Otomotiv Kontrol Sistemleri Sanayii A.Ş

İşbirliği Geliştirme Kategorisi
Denso Otomotiv Parçaları Sanayi A.Ş
B Plas Bursa Plastik, Metal, İnşaat, Enerji, Madencilik, Jeotermal Ve Turizm Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
Şahinkul Makina Ve Yedek Parça Sanayi Ticaret A.Ş.

Dünya Klasında Üretim (WCM) Kategorisi
Matay Otomotiv Yan Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
Fompak Ambalaj Ve Poliüretan Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
Ermetal Otomotiv Ve Eşya Sanayi Ticaret A.Ş.

Dijital Dönüşüm Ve Yenileşim Kategorisi
Plasmot Mobilya ve Otomotiv Plastikleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
Apra Mühendislik Ve Yönetim Danışmanlığı

Tedarik Zinciri Kategorisi
Lima Lojistik Hizmetleri San.Tic.A.Ş.
CMS Jant Ve Makina Sanayi A.Ş.

Endüstriyel Satınalma Kategorisi 
Füzyon Grup Yapı İnşaat Ltd. Şti.

Yedek Parça Satınalma Kategorisi 
Opet  Fuchs Madeni Yağ San. Tic. A.Ş.

Tedarikçi Performans Kategorisi
Marelli Mako Turkey Elektrik Sanayi Ve Ticaret A.Ş
Gkn Eskişehir Otomotiv Ürünleri Üretim Ve Satış A.Ş.
AptivTurkey Teknoloji Hizmetleri Limited Şirketi

ÇOK OKUNANLAR