SEKTÖREL › Toyota Hibrit Festivali başladı

Toyota Hibrit Festivali başladı

17 Ağustos 2017 / 00:24 Toyota, hibrit teknolojisini geniş kitlelere yakından tanıtmak amacıyla yollara çıktı

Toyota Hibrit Festivali başladı

Türkiye’nin 7 bölgesindeki 42 il ve 55 noktada düzenlenecek olan Toyota Hibrit Festivali’nin startı 16 Ağustos’ta Çorlu’dan verildi. Toyota Hibrit Festivali etkinliğini ziyaret edecek müşteriler, Toyota’nın hibrit modelleri ile test sürüşü yaparak ürün gamını daha yakından tanıma fırsatı bulabilecekler. Toyota Hibrit Festivali, 16-17 Şubat 2018 tarihinde İstanbul’da sona erecek. Toyota plazalarda gerçekleşecek festival kapsamında C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid ve Prius modelleri sergilenerek ziyaretçilere detaylı bilgiler alktarılacak. Ayrıca katılanlar bu modellerle test sürüşleri de gerçekleştirilecek.

Elektrikli motor ve benzin ile çalışan motorun uyum içerisinde kullanıldığı ve kendi kendini şarj edebilme özelliğine sahip hibrit teknolojisini kısa ve orta vadede çözüm olarak gören Toyota, öncüsü olduğu bu teknolojinin Türkiye’de de çok daha bilinir olmasını sağlamak amacıyla 2017’yi “Toyota Hibrit Yılı” olarak ilan etmişti.

Bugün dünya üzerinde 10,5 milyonu aşan hibrit otomobil trafikte bulunuyor. ÖTV düzenlemesiyle hibrit araçlar, artık Türkiye’de de daha erişilebilir fiyat seviyesinde satışa sunuluyor. Bu düzenleme ile Türkiye üretimi olan hibrit araçlar daha da rekabetçi  olacak. Geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen hibrit araçların trafikte sayılarının zaman içerisinde artması da bekleniyor. Daha çok konvansiyonel dizel ve benzinli araçların satışının azalacağını ve tercihin zamanla hibrite yöneleceğini tahmin ediliyor.

ÇOK OKUNANLAR