GÜNDEM › Toyota’dan 7 milyonu aşan hibrit satış rekoru!

Toyota’dan 7 milyonu aşan hibrit satış rekoru!

24 Ekim 2014 / 13:35 Japon üretici, Eylül sonu itibariyle tüm dünyada hibrit satışlarının 7 milyon 53 bin adete ulaştığını açıkladı

Toyota’dan 7 milyonu aşan hibrit satış rekoru!

Toyota, hibrit otomobil satışında 7 milyon adeti geçerek yeni bir rekora imza attı. Çevreci teknolojilerin lider markalarından biri olanToyota, ilk seri üretim hibrit otomobilinin piyasaya sunulduğu 1997 yılından bugüne kadar gerçekleştirdiği toplam 7 milyon 53 bin adet hibrit otomobil satışıyla bu teknolojinin tüm dünyada benimsenmesinde büyük bir rol oynadı. Bu satış adetleri ile hibrit otomobiller, benzinli otomobillere kıyasla 49 milyon ton daha az CO2 saldı ve 18 milyar litre benzin tasarrufu gerçekleştirdi.

Bugün itibari ile 90 ülkede 27 farklı hibrit ve 1 adet plug-in hibrit modeli pazara sunmakta olan Toyota, 2015 yılı sonuna kadar 15 yeni hibrit aracını satışa sunmayı planlıyor.

Çevre dostu otomobillerin gelişimi için tüm yeni teknolojileri, farklı yakıt kombinasyonlarıyla bir araya getiren Japon üretici, çevreci teknolojiler konusunda 21. yüzyılın en önemli markalarından bir tanesi olması ile dikkat çekiyor. Toyota, gelecek dönemde de daha fazla bölge ve ülkede hibrit ürün gamını geliştirerek, pazara sunmayı hedefliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR