SEKTÖREL › Toyota'nın yeni hafif ticari modeli gün ışığına çıktı

Toyota'nın yeni hafif ticari modeli gün ışığına çıktı

29 Nisan 2019 / 23:38 Proace City, İngiltere’de gerçekleştirilecek 2019 Ticari Araçlar Fuarı’nda ilk kez gösterilecek

Toyota'nın yeni hafif ticari modeli gün ışığına çıktı

Proace ve Hilux ile birlikte Toyota’nın hafif ticari pazarındaki gücünü artıracak olan Proace City’nin Avrupa’daki satışı 2020’nin başında başlayacak. Proace City'nin farklı yükleme ve koltuk konfigürasyonlarıyla birlikte farklı motor seçenekleriyle de her türlü iş ihtiyacını karşılayabildiği açıklanıyor. Proace City 4.4 metre ve 4.7 metre olmak üzere iki farklı uzunlukta sunuluyor. Yolcu taşıyabilen versiyonlar 5 veya 7 koltuklu olarak tercih edilebiliyor. Proace City’nin yükleme kapasitesi ise kısa modelde 3.3 metreküp ve uzun versiyonda Akıllı Kargo opsiyonuyla 4.3 metreküp olarak veriliyor.

012ecdcfdc8ca31b8f146c5eef0acfee_0.jpg

Proace City’nin motor seçenekleri arasında 75-130 bg güçlere sahip benzinli ve dizel motorlar yer alırken, 5-6 ileri manuel veya 8-ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor.

Proace City, sekiz inçlik dokunmatik ekranında, MirrorLink, Apple CarPlay ve Android Auto gibi özelliklerle cep telefonuyla eşleşme imkanı sunuyor. Navigasyon ve online özelliklere buradan erişilirken, sesli komut gibi özellikler de kullanılabiliyor. Proace City aynı zamanda cama yansıtmalı gösterge ekranında, sürücüye hız limitleri, navigasyon gibi önemli detayları gösteriyor.

012ecdcfdc8ca31b8f146c5eef0acfee_1.jpg

Toyota Proace City’de güvenlikten de ödün verilmemiş. Proace City’nin hem camlı van hem de panel van versiyonlarında bir dizi artırılmış güvenlik özellikleri bulunuyor. Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Trafik İşaretleri Tanıma Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi ve sürücü yorgunluk uyarı sistemi gibi özellikler sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR