SEKTÖREL › Transit'in 5 tonluk van ve kamyonet versiyonları Türkiye’de

Transit'in 5 tonluk van ve kamyonet versiyonları Türkiye’de

09 Mart 2021 / 13:33 Ford, Transit modelinin 5.000 kg azami yüklü ağırlığa sahip kamyonet ve van versiyonlarını tanıttı

Transit'in 5 tonluk van ve kamyonet versiyonları Türkiye’de

Ford Transit’in daha fazla yükleme kapasitesi sunan, yeni 5 tonluk "van" ve "kamyonet" versiyonları satışa sunuldu. Transit’in yeni van ve kamyonet versiyonları, ağır ticari emisyon(HDT) normlarına uygun Ford’un 170 bg 2.0 litre EcoBlue dizel motoruna sahip. Araçlar ayrıca isteğe bağlı olarak 10-ileri otomatik şanzıman seçeneğiyle de tercih edilebiliyor. 5 tonluk Transit van 286.900 TL’den ve 5 tonluk Transit kamyonet versiyonu ise 313.600 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarıyla sunuluyor.

5 tonluk Transit’in van versiyonu Ford’un ikonik yüksek tavanlı “Jumbo” van versiyonu olarak maksimum 2.422 kg’ya kadar net yük taşıma kapasitesi, 15,1 m3 yük hacmi ve beş Euro palet kargo taşıyacak kadar yük alanı ile sunuluyor. Takviyeli yan gövde, daha ağır yükler taşınırken dayanıklılığı destekliyor; mevcut modelden yeni versiyona aktarılan düz yükleme alanı, bağlama noktaları, arka tampona entegre basamak ile 4.217 mm yükleme uzunluğu sağlıyor. Böylece boru veya panel gibi standart uzunluktaki ürünleri de yüklemeyi ve taşımayı kolaylaştırıyor. 

Ford’un 5 tonluk Transit Kamyoneti ise müşterilere üç dingil mesafesi, dört şasi uzunluğu, veya sürücü dahil yedi kişiye kadar koltuk içeren çift kabin gibi özellikler arasından gereksinimlerine en uygun olanları seçebilme imkânı sunuyor. 5 tonluk Transit kamyonetin "çift kabin" versiyonu, kasasız olarak, 2.690 kg’ye kadar maksimum yük taşıma kapasitesine sahip. "Tek kabin" versiyonu ise, filo çözümleri dahilinde isteğe bağlı sunuluyor. Transit kamyonet ayrıca, damperli, yandan yüklemeli, üstten erişimli veya araç taşıyıcı gibi açık gövde dönüşümleri için ideal bir seçenek oluyor.

Amerika’da satılan Transit modellerinde sağlamlığı ve dayanıklılığı ile kendini kanıtlayan 3.500 kg kapasiteli arka aks, yeni 5 tonluk Transit’le ilk defa Türkiye’ye geliyor.

Yeni 5 tonluk Transit araçlar, 2019 yılının sonlarında Transit ailesine eklenen iç tasarım özellikleri, ileri güvenlik ve sürücü destek teknolojilerini de içeriyor. Bunlar arasında Ford’un SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemi ile Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı gibi teknolojileri etkinleştiren Elektronik Kontrollü Direksiyon yer alıyor.

ÇOK OKUNANLAR