GÜNDEM › Türklerin Corolla reklamını Avrupa izleyecek

Türklerin Corolla reklamını Avrupa izleyecek

28 Haziran 2016 / 18:53 Makyajlanan Toyota Corolla’nın reklam filmi Türkiye’de çekildi

Türklerin Corolla reklamını Avrupa izleyecek

Üretiminin 50’nci yılında dünyanın en çok satılan otomobili olma unvanını elinde tutmaya devam eden Toyota Corolla’nın yeni yüzünü anlatan reklam filmi Türkiye’de çekildi. Japon üretici, global olarak yayınlanacak reklam filmini ilk kez bir Türk Reklam Ajansı olan Alameti Farika’ya yaptırdı. Reklam filminin Alameti Farika tarafından çekilmesinde, Avrupa’da da büyük yankı yaratan yeni Hilux’ın reklam filminin başarısı önemli rol oynadı.

Alameti Farika tarafından çekilen filmde Boney M’in dillerden düşmeyen “Daddy Cool” şarkısı fon müziği olarak reklama coşku ve hareket katıyor. İki çocuklu bir babanın işinden çıkıp çocuklarını okuldan alması öncesinde ve sonrasında sokaktaki insanların Corolla’nın ritmine dahil olmasını anlatan global reklam filmi, müzik ve dansın verdiği coşkusunu başarılı bir şekilde yansıtıyor. Makyajlı Corolla reklam filmi Türkiye ile birlikte İsrail, Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nde yayınlanmaya başlarken, kısa bir süre sonra pek çok Avrupa ülkesinde de gösterilecek.

Makyaj operasyonu sonrasında çok daha rafine bir görünüme kavuşan Corolla’nın reklam filmi “Yeni Cool Yeni Corolla” adını taşıyor. Toyota Motor Avrupa ve Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından Alameti Farika Reklam Ajansı’na sipariş edilen filmin çekimleri beş gün sürdü. 150 kişilik bir ekibin çalıştığı reklam filminde Maslak, Göktürk, Ataşehir, Levent ve Sarıyer’deki mekanlar kullanıldı. Yönetmen koltuğunda Bertan Başaran’ın oturduğu reklam filmde, Görüntü Yönetmeni olarak Ricardo Pirates görev aldı.

Not: Makyajlı Toyota Corolla’nın yeni reklam filmini aşağıda bulabilirsiniz.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR