![Genel](/media/brand/1.png)
TYO'nun 7 finalisti belli oldu
08 Mart 2020 / 23:40 OGD tarafından düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasında finale kalan 7 model açıklandı
![TYO'nun 7 finalisti belli oldu](/media/news/13146.jpg)
Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının finalistleri belli oldu. İki aşamalı olarak düzenlenen yarışmanın ilk etabında otomotiv konusunda uzman gazetecilerden oluşan 75 OGD üyesinin oylarıyla 7 finalist otomobil belirledi. Yarışmanın ikinci etabında finale kalan bu 7 otomobil için 8 Nisan tarihinde Intercity İstanbul Park’ta test sürüşü düzenlenecek ve ardından ikinci oylamaya geçilecek. 7 finalist otomobili son bir kez daha test etme şansı bulacak olan OGD üyelerinden oluşan her jüri üyesi sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıtacak. En fazla puan alan finalist, “Türkiye'de Yılın Otomobili” seçilecek. Birinci olan otomobil, 14 Nisan 2020’de düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak. OGD üyeleri oylarını “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat/değer oranı” kriterlerini göz önüne alarak kullanacaklar.
TÜRKİYE'DE YILIN OTOMOBİLİ FİNALİSTLERİ
BMW 3 SERİSİ
CITROEN C5 AIRCROSS
MERCEDES-BENZ A-SERİSİ SEDAN
NISSAN MICRA
OPEL CORSA
PEUGEOT 2008
RENAULT CLIO
“Türkiye’de Yılın Otomobili 2020” Hassan Tekstil ana sponsorluğunda, Bridgestone, Intercity ve Shell Helix Motor Yağları co-sponsorluğunda gerçekleşiyor.