YENİ MODELLER › Yeni Cayenne GTS Los Angeles tanıtımından önce gösterildi

Yeni Cayenne GTS Los Angeles tanıtımından önce gösterildi

12 Kasım 2014 / 13:10 Alman üretici, güçlü Cayenne’in yanı modelin giriş seviye versiyonunu da tanıttı

Yeni Cayenne GTS Los Angeles tanıtımından önce gösterildi

Porsche, yeni Cayenne GTS modelini, SUV’nin Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yapılacak tanıtımından önce ortaya çıkardı. “Sportif amaçlı” bir model olarak betimlenen Cayenne GTS, genişletilmiş çamurlukları, elden geçirilmiş kapı eşiklerini, karartılmış far ve stopları ve 20 inçlik alaşım jantları bünyesinde barındıran Sport Design paketi ile birlikte geliyor. Spor egzoz sistemi, yüksek performanslı frenler ve PASM (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi) sistemi ise otomobili sportifliğini arttıran mekanik sistemler arasında yer alıyor.

İç mekanda yapılan değişiklikler sınırlı olsa bile deri ve Alcantara spor koltuklar ve GTS dikişli kafalıklar aracın farklılaşmasına yardımcı olmuş.

Cayenne GTS’in kaputunun altında 440 bg gücündeki 3.6-litrelik çift turbo V6 motor yer alıyor. 440 bg gücü yanı sıra 600 Nm tork üreten bu ünite yeni 8-ileri Tiptronic S şanzıman ile eşlenmiş. 0-100 km/s sprintini 5.2 sn’de tamamlayan sportif model maksimum 262 km/s hıza ulaşabiliyor.

Porsche, güçlü GTS modelinin yanı sıra makyajlı Cayenne model gamının baz versiyonu da tanıttı. 3.6-litre V6 motorundan 300 bg güç elde eden yeni otomobil, Cayenne GTS gibi yeni 8-ileri Tiptronic S şanzıman ile eşlenerek 0-100 km/s hızlanmasını 7.7 sn’de tamamlıyor ve maksimum 230 km/s hıza ulaşabiliyor. Yeni baz model 215 g/km’lik CO2 salım değeri ile makyaj öncesi modele göre 21 g/km daha düşük CO2 salım değeri sunuyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR