SEKTÖREL › Yeni Ford Focus EuroNCAP testlerinden 5 yıldız aldı

Yeni Ford Focus EuroNCAP testlerinden 5 yıldız aldı

12 Ağustos 2018 / 17:57 Ford Focus, EuroNCAP'in ağırlaştırılmış test kriterlerini başarıyla geride bıraktı

Yeni Ford Focus EuroNCAP testlerinden 5 yıldız aldı

Yeni Ford Focus, EuroNCAP'in zorlaştırılan güncel test kriterleri uygulanarak yapılan testlerde başarılı bir performans sergiledi. Focus bünyesinde barındırdığı yoldan karşıya geçen veya yol kenarında ilerleyen yaya ve bisikletlileri algılayan Ford’un Çarpışma Önleme Yardımcısı da dahil, olası bir çarpışmayı önleme veya etkilerini azaltmaya yönelik birçok özellikle üstün güvenlik teknolojisi sunuyor. Sistem olası bir çarpışma algılaması ve sürücünün uyarılara reaksiyon göstermemesi halinde otomatik olarak fren yapıyor.

Euro NCAP hem yetişkin, hem de çocuk yolcu korumasında Yeni Focus’a yüksek puan verdi. Ford’un yeni C2 platformu ve yüzde 33 oranında yüksek dayanımlı ve presle sertleştirilmiş çelik kullanımı sayesinde önden çarpışma kuvvetlerinde yüzde 40’lık bir iyileşme gösteren Focus ayrıca araca yandan çarpışma testlerinde de en yüksek puanı elde etti.

Yeni Ford Focus’un çarpışma testinde elde ettiği sonucu değerlendiren Ford Global C-Sınıfı Otomobil Araç Hattı Direktörü Helmut Reder: “Geçmişteki sürüşlerinizi ve yolda güvende olmak için ne kadar yoğunlaştığınızı düşünün. Aslında günümüzdeki sürüş daha az talep etmiyor, sadece bizler baskıya daha alışkın hale geldik. Yaya ve bisikletli algılama özelliğine sahip Çarpışma Önleme Yardımcısı gibi teknolojiler sürücü üzerindeki baskıyı azaltıyor, odaklanmalarına yardımcı oluyor ve daha güvenli bir sürüş ortamı tesis ediyor” dedi.

ÇOK OKUNANLAR