GÜNDEM › Yeni Honda Civic Sedan'a NACOTY ödülü...

Yeni Honda Civic Sedan'a NACOTY ödülü...

14 Ocak 2016 / 00:35 Yeni Honda Civic Sedan, 2016 Kuzey Amerika Yılın Otomobili ödülüne layık görüldü...

Yeni Honda Civic Sedan'a NACOTY ödülü...

Yeni Honda Civic Sedan, Kuzey Amerika'da Yılın Otomobili seçildi. Kuzey Amerika Yılın Otomobili (North American Car of the Year) Ödülü herhangi bir yayın, radyo veya televizyon kanalı tarafından değil, Amerikalı ve Kanadalı otomotiv gazetecilerinden oluşan 53 kişilik bir jüri tarafından verilmesi nedeniyle otomotiv sektörünün en saygın ödüllerinden biri olark gösteriliyor. Her yıl Detroit Otomobil Fuarı’nda açıklanan ödül; inovasyon, tasarım, güvenlik, performans, yol tutuş, sürücü görüşleri ve fiyat gibi kriterler göz önünde bulundurularak jüri tarafından değerlendiriliyor.

Bu ödül Honda Civic Sedan için bir ilk değil. Civic Sedan, 2006 yılında da ‘Kuzey Amerika Yılın Otomobili’ ödülünü almaya hak kazanmıştı. Böylece Honda Civic Sedan 2006 ve 2016 olmak üzere 10 yıl arayla iki kere bu ödülü almış oldu. NACOTY’nin kurulduğu 1994 yılından bu yana Honda toplamda 11 kez finale kalmayı başardı.

Yeni Civic Sedan’ın Kuzey Amerika’da geliştirilip üretilmiş olmasının Kuzey Amerika Yılın Otomobili Ödülü’nü daha da anlamlı kıldığını ifade eden Honda Amerika Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jeff Conrad “Civic Sedan, Honda ürün gamının en önemli üyelerinden biri. Otomotiv basınının yeni Civic Sedan’ın tasarım, performans, gelişmiş teknolojiler ve güvenlik özelliklerini takdir etmiş olması bizim için gurur verici” dedi.

ÇOK OKUNANLAR