YENİ MODELLER › Yeni Jazz hibrit teknolojisine sahip

Yeni Jazz hibrit teknolojisine sahip

26 Ekim 2019 / 18:31 Honda'nın hacim sihirbazı modeli Jazz, yeni neslinde sadece hibrit motor teknolojisiyle üretiliyor

Yeni Jazz hibrit teknolojisine sahip

Honda'nın küçük sınıftaki başarılı modeli Jazz'ın yeni nesli gün ışığına çıktı. Geniş kabin özellikleriyle adeta bir hacim sihirbazı olan Jazz, bu iddiasını yeni neslinde de devam ettiriyor. Monospace gövde yapısını koruyan otomobil, ayrıca tamamen yenilenen tasarımının ardında yine kullanışlı bir kabin barındırıyor. Yukarı doğru katlanarak, yüksekliği fazla olan nesnelerin taşınmasına imkan tanıyan arka koltuklar da bir Honda Jazz klasiği olarak yeni modele de aktarılmış. Otomobilin dijital ekranlara yer verilen yeni kabini de teknolojik yapısı ve modern tasarımıyla da dikkat çekiyor.

bbcced3cdf8f1083b1d50e5383402cdc_2.jpg

Yeni Jazz'daki en önemli yenilik ise çift motorlu hibrit teknolojisi. İlk defa hibrit motorla sunulan Jazz, başka bir motor seçeneğine sahip değil. Yeni model Honda'nın Avrupa pazarında e.HEV logosuna sahip ilk modeli olacak. Markanın e:Technology gamının ilk örneği olan Jazz'ın elektrikli otomobillere benzer sürüş dinamikleri sunduğu ve ileri teknoloji güvenlik donanımlarına sahip olduğu açıklanıyor. Jazz'da Çarpışma Önleme Fren Sistemi (CMBS) Adaptif Hız Sabitleme Sistemi ve Şerit Takip Yardımcısı gibi teknolojiler bulunuyor.

bbcced3cdf8f1083b1d50e5383402cdc_1.jpg

Önümüzdeki yılın ortalarında Avrupa pazarında satışa sunulması beklenen yeni Jazz, ayrıca artık crossover detayları sunan Crosstar adında yeni bir versiyon da sunuyor. Standart versiyon ile aynı hibrit güç ve aktarma sistemi ve iç mekan tasarım özelliklerine sahip olan Jazz Crosstar daha fazla yerden yükseklik, daha özgün bir ön ızgara tasarımı, su geçirmeyen döşemeler ve entegre tavan barları gibi donanım farklılıklarıyla standart versiyonlardan ayrılıyor. Jazz'ın teknik özellikeri ise henüz açıklanmış değil.

ÇOK OKUNANLAR