YENİ MODELLER › Yeni Opel Astra ortaya çıktı!

Yeni Opel Astra ortaya çıktı!

01 Haziran 2015 / 23:11 Opel'in tamamen yenilediği otomobili, selefine kıyasla en az 120 kg daha hafif...

Yeni Opel Astra ortaya çıktı!

Opel, Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı planladığı yeni modeli Astra K’nin üzerindeki örtüyü kaldırdı. Markanın Monza konseptinde de karşımıza çıkan daha keskin çizgilere, yeni Corsa’yı andıran tasarım detaylarına, daha eğimli bir tavan çizgisine ve tamamen farklı bir C sütunu düzenine sahip olan otomobilin burnu ise IntelliLux LED matrix teknolojisini bünyesinde barındıran kendine has farları ile dikkat çekiyor.

Otomobilin kabininde yer alan son jenerasyon IntelliLink infotainment sistemi sekiz inçlik dokunmatik ekranı, 4G LTE desteği, Wi-Fi hotspot özelliği ve Android Auto ile Apple CarPlay ile uyumluluğuyla çağı fazlasıyla yakalarken, yeni tasarıma sahip direksiyon ve gösterge paneli, elektronik park freni ile start/stop tuşu kabindeki lüks hissinin artmasını sağlıyor.

Alman üretici, mühendislerinin Astra K’nin selefinden “tamamen yeni araç mimarisi”nin yardımıyla birlikte 120-200 kg aralığında daha hafif olmasını sağladığını açıklıyor ve otomobilin selefine göre 5 cm daha kısa olmasına rağmen eski modele kıyasla 35 mm daha fazla diz mesafesine sahip olduğunun altını çiziyor.

Baz olarak 95 bg’lik 1.6-litre CDTI dizel veya 105 bg’lik 1-litre üç silindirli ECOTEC benzinli motor ile birlikte sunulacak olan Astra K, ayrıca 145 bg güç ve 250 Nm tork üreten tamamen yeni ve tamamen alüminyum 1.4-litre ECOTEC benzinli motora da sahip olabilecek.

Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Asistanı, Park Asistanı ve Kör Nokta Uyarı Sistemi gibi teknolojik güvenlik sistemlerine de sahip olan yeni Opel Astra’nın, Eylül ayında yapılacak tanıtımından kısa bir süre sonra satışa çıkması bekleniyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR