SEKTÖREL › Yeni Opel Corsa'ya bir ödül daha

Yeni Opel Corsa'ya bir ödül daha

23 Şubat 2020 / 23:52 Yeni Corsa gelişmiş bağlanabilirlik çözümleriyle “Connected Car Award” ödülüne layık görüldü

Yeni Opel Corsa'ya bir ödül daha

Yeni Opel Corsa, "Bağlanabilir Otomobil Ödülü"ne layık görüldü. Gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri sunan yeni Corsa, bu özellikleriyle “2019 Connected Car Award” ödülüne layık görüldü. Yeni Corsa ve Corsa-e Almanya’nın önde gelen iki sektörel dergisi Auto Bild ve Computer Bild’in  okuyucu oylarıyla ödüllendirildi. İki sektörel derginin okuyucuları, Opel’in en çok satan modelinin altıncı neslini oylarıyla küçük ve kompakt otomobil sınıfının en iyisi seçtiler. Opel CEO'su Michael Lohscheller ödülü Rüsselsheim'daki Adam Opel Haus'ta Auto Bild Yazıişleri Müdürü Tomas Hirschberger'den teslim aldı.

Yeni Opel Corsa’nın aldığı ödülü değerlendiren Opel CEO’su Michael Lohscheller: “Yeni Opel Corsa modelimizle bu sınıfta bulunması zor, en güncel teknolojileri sunuyoruz. Elbette en iyi bağlanabilirlik çözümleri ve en iyi bilgi-eğlence sistemi bunun bir parçası. Yeni modelimizin Auto Bild ve Computer Bild okuyucularının gönlünü kazanmasından ve 'Bağlantılı Otomobil Ödülü' ile onurlandırılmış olmasından dolayı çok mutluyuz.” dedi. 

Opel markası mevcut Insignia, Vivaro ve diğer modelleri ile son yıllarda ‘Bağlantılı Otomobil Ödülünü’ birçok kez kazanmıştı. Yeni Opel Corsa, acil çağrı ve üç farklı bilgi-eğlence seviyesi sayesinde doğrudan bağlantı kurabilme özellikleriyle bu ödülün sahibi oldu. Dokunmatik ekran, yeni Opel Corsa’nın baz versiyonlarında standart olarak yer alırken  isteğe bağlı olarak navigasyon ve 10 inçlik bilgi-eğlence ekranı tercih edildiğinde, Canlı Navigasyon hizmeti ile sağlanan gerçek zamanlı trafik bilgileriyle yolculuk da sunuluyor. 

Yeni Opel Corsa ve Corsa-e geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen dünya tanıtımından bu yana birçok ödül aldı. AUTOBEST jürisi Aralık ayında yeni Opel Corsa’yı "Avrupa’da 2020 Yılının Satın Alınması En Mantıklı Otomobili" seçti. Yeni Opel Corsa Almanya’da kendi sınıfında "Yılın En iyi Şirket Aracı" seçilirken, İspanya'da ise, "Premio Best Car Coche Global" unvanını kazandı.

Ülkemizde siparişe açık olan Yeni Opel Corsa, 1 Mart itibarı ile OpelShowroom’larında müşterileriyle buluşacak.

ÇOK OKUNANLAR