SEKTÖREL › Yeni Skoda Superb Türkiye'de...

Yeni Skoda Superb Türkiye'de...

03 Ağustos 2015 / 08:29 Yeni Superb, 67 bin 900 TL’lik başlangıç fiyatıyla Skoda showroomlarındaki yerini aldı...

Yeni Skoda Superb Türkiye'de...

Skoda’nın amiral gemisi Yeni Superb, 67 bin 900 TL’lik başlangıç fiyatıyla Türkiye pazarına girdi. Bugüne kadar üretilen en iyi Skoda modeli olarak tanımlanan yeni Superb'in, sunduğu donanım özellikleriyle sınıfında büyük bir fark yaratacağı açıklanıyor.

125 ve 150 beygirlik iki farklı 1.4 TSI, 120 beygir gücünde 1.6 TDI ve 190 beygirlik 2.0 TDI motor seçeneklerine sahip olan Superb'in, Active, Style ve Prestige olmak üzere üç farklı donanım seviyesi bulunuyor. Türkiye’de ürün gamının en üzerinde yer alan 2.0 lt TDI dizel güç ünitesinde, 4x4 ve DSG seçenekleri de sunulmakta. Bu kombinasyon 154 bin 900 TL fiyat etiketi taşıyor.

Prestige donanımında, elektrikli bagaj kapağını, geri görüş kamerasını, Alcantara-deri döşemeyi ve LED iç ambiyans aydınlatmalarını standart olarak sunan Yeni Superb, ayrıca birçok aktif ve pasif güvenlik teknolojisine de sahip. Ön Bölge Asistanı, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Çoklu Çarpışma Önleyici’yle birlikte Elektronik Denge Kontrol Sistemi otomobilde standart olarak sunuluyor. Üçüncü nesil Superb’de 3 bölgeli klima, Canton ses sistemi, 19 inç alaşım jantlar, Konfor, Normal ve Spor sürüş modları sunan dinamik şasi kontrolü gibi dikkat çekici opsiyonlar da mevcut.

Yeni Superb, 595 lt’lik bagaj kapasitesiyle sınıfının limitlerini aşarken, arka koltuklar katlandığında da bagaj hacmi 1730 lt’ye çıkıyor.

ÇOK OKUNANLAR