GÜNDEM › ATA'mızı şükran ve özlemle anıyoruz...

ATA'mızı şükran ve özlemle anıyoruz...

10 Kasım 2012 / 02:06 Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, rahmetle, şükranla ve özlemle anıyoruz

ATA'mızı şükran ve özlemle anıyoruz...
Dolmabahçe Sarayı'nda 10 Kasım 1938 sabahı saat dokuzu beş geçe hayata gözlerini yuman ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 74. yıl dönümünde rahmetle, şükranla ve özlemle anıyoruz.

Ulu Önder Atatürk diyor ki:
"İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir"

Bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet bıraktığı demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla yaşatmak zorundayız.

ÇOK OKUNANLAR