MOTORSPORLARI › Audi pilotları Formula E’ye simülatörle hazırlanıyor

Audi pilotları Formula E’ye simülatörle hazırlanıyor

09 Ocak 2018 / 01:07 Audi pilotları, bir Formula E otomobili simülatöründe yarışın tamamını canlandırıyor

Audi pilotları Formula E’ye simülatörle hazırlanıyor

Almanya Neuburg'daki Audi Sport tesislerinde pilotlar, çevresinde 360 derecelik görüş açılı monitörler bulunan, kulaklık ve mikrofon donanımlı bir Formula E otomobili simülatöründe yarışın tamamını canlandırıyor.

Audi pilotları, Daniel Abt ile Lucas di Grassi sezonun üçüncü yarışı için 13 Ocak'ta Fas'ın Marakeş şehrinde mücadele edecek. Audi'nin ilk kez 2017-2018 sezonunda kendi ürettiği bir otomobille katıldığı elektrikli otomobil şampiyonası Formula E’nin her ayağından önce yarış pilotları ve mühendisler yarış gününün tamamını Audi simülatöründe canlandırıyor. Daniel Abt ile son şampiyon Lucas di Grassi, Almanya’nın Neuburg kentinde yer alan Audi Sport tesislerindeki simülatörde gün boyunca antrenman yapıyorlar. Pilotlar, çevresinde 360 derecelik görüş açılı monitörler bulunan, kulaklık ve mikrofon donanımlı bir Formula E otomobili gövdesinde Marakeş pistinin sıralama turunu ve yarışını tamamlıyorlar.

Uzmanlar FIA verilerini kullanarak pisti; tümsekler, olası kot farkları ve iklim koşulları gibi tüm detaylarıyla birlikte bilgisayar ortamında baştan yaratıyor. Böylece pilotlar yarış yapılmadan pisti tanıma ve alternatif planları uygulama fırsatı elde ediyorlar.

Toplamda 24 kez podyuma çıkarak, Formula E'nin bugüne kadarki en başarılı ikilisi olan Abt ve di Grassi, 13 Ocak'ta Marakeş'te bu başarıya bir yenisi daha eklemeye çalışacaklar.

ÇOK OKUNANLAR