SEKTÖREL › Bentley'den yeni bir ceviz kaplama seçeneği...

Bentley'den yeni bir ceviz kaplama seçeneği...

03 Ağustos 2018 / 14:18 Bentley’in özel bölümü Mulliner; klasik ahşap kaplama üzerine yeni bir cila uygulaması getirdi

Bentley'den yeni bir ceviz kaplama seçeneği...

Bentley’in özel bölümü Mulliner; klasik ahşap kaplama üzerine, cevizin doğal, otantik güzelliğini sergileyen yeni bir cila uygulaması getirerek, müşterilerine yeni bir lüks iç mekan seçeneği sunuyor.

Açık gözenekli Ceviz, Avrupa Cevizi ile Amerikan Cevizini bir araya getiren çok özel bir ağaç türünden elde ediliyor. Bentley’in İngiltere, Crewe’deki merkezinde elle uygulanan cila, büyük gözenekli yapıyı güçlendirerek ahşabın yoğun koyu rengini ortaya çıkarıyor.

Sadece en iyi kalite ceviz kaplamanın seçilmesini sağlamak amacıyla özel olarak yetiştirilen ve Bentley ahşap uzmanlarının düzenli aralıklarla ziyaret ettiği bu ağaçlar daha çok California’da bulunuyor. Kaplama, ağaç yumrusunun sadece dıştaki diri odun katmanıyla içteki öz arasında bulunan dokulu bölümünden dikkatle kesiliyor.

Ardından açık gözenekli Ceviz kaplama, hepsi toplam 0,1 mm kalınlığında olan, sadece üç ultra ince vernik tabakasıyla boyanıyor. Karşılaştırma yaparsak, Bentley’in parlak, pürüzsüz bir cilaya sahip olan High Gloss (Çok Parlak) vernik kaplaması 0,5 mm kalınlığında.

Her katman elle uygulanıyor ve uygulamalar arasında zımparalanarak verniğin, ahşabın doğal oluklarına yapışması sağlanıyor. Sonuçta mumlamaya benzer bir cila ortaya çıkarak, cevizin otantik, doğal rengini ve dokusunu mükemmel şekilde vurguluyor.Bu hassas teknik Bentley müşterilerinin ahşabın dokusunu gerçekten hissetmesini sağlıyor. Açık gözenekli cevizin farklı kesimlerinde renk ve damarların farklılık göstermesi, her kaplamanın da birbirinden biraz farklı olacağı anlamına gelerek, gerçekten de eşsiz bir Bentley iç mekanı sunuyor.

Duyulara hitap eden bu yeni cila, Flying Spur, Bentayga ve Mulsanne modelleri için opsiyonel olarak sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR