YENİ MODELLER › Citroen DS5

Citroen DS5

24 Nisan 2011 / 13:35 Yaratıcı kimliğiyle ön plana çıkan Citroen, yenilikçi ve kendine özgü DS serisinin üçüncü modelini DS5 adıyla gün ışığına çıkardı

Citroen DS5
Citroen DS serisinin üçüncü ve en büyük üyesi olan DS5, Şangay Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerin karşısına çıktı.4.52 metre uzunluk ve 1.85 metre genişlik ölçüleriyle iri bir hatchback görüntüsünde olan bu otomobil, küçük kardeşlerinden daha konforlu,büyük ama aynı zamanda da sportif ve tarz sahibi bir Citroen arayanlara sesleniyor. Basık bir tavana sahip olan DS5'in ön ve arka tasarımıysa DS3 ve DS4'ün olgunlaşmış hali olarak nitelendirilebilir.

Karizmatik bir kabine sahip olan DS5'te premium materyallere yer verilmiş. Yüksek kaliteli deri döşeme de bunlardan biri. Kokpitin yapısıysa güncel Citroen'lerle geçmişteki Citroen'lerin harmanlanmasıyla oluşturulmuş. Vites kolu yeni C4 modelindekinin aynısı. Sürüş ile ilgili bilgileri sürücünün gözünü yoldan ayırmadan görmesini sağlayan bir Head-up display'e sahip olan otomobilin coupe otomobilleri anımsatan bir sürüş pozisyonu sunduğu açıklanıyor.

DS5’in kalbindeyse gelişmiş bir ünite yer alıyor. HYbrid4 teknolojisine sahip dizel-hibrid kombinasyonu 200 beygir güç üretimine karşın şehir içinde elektrik modunda sıfır, dizel motorun da çalıştığı moddaysa 99g/km CO2 salımı gerçekleştiriyor. 200 beygiri tekerleklere aktarma göreviniyse 4 tekerlekten çekiş sistemi üstlenmiş.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR