SEKTÖREL › Evoque'a sıradışı tanıtım

Evoque'a sıradışı tanıtım

23 Nisan 2011 / 04:17 Range Rover Evoque’un üç boyutlu ‘wireframe’ tasarımı, Esma Sultan’da düzenlenen ‘İstanbul’a Merhaba’ partisinde sergilendi

Evoque'a sıradışı tanıtım
Londra Kensington Sarayı’nda yapılan özel bir davetle 1 Temmuz 2010 tarihinde dünya basınına tanıtılan, daha sonra ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen ve 2011 yılının yaz ayından itibaren dünyada 160 ülkede satışa sunulacak olanRange Rover Evoque’un İstanbul tanıtımı, özel olarak hazırlanan 3 boyutlu “wireframe” tasarımı ile Esma Sultan’da gerçekleştirildi.

Range Rover Evoque modelinin lansmanı kapsamında dünya çapında başlatılan ve Londra, New York, Paris, Milano, Madrid gibi pek çok moda başkentinde sürdürülmekte olan “Şehrin Nabzı” adlı projenin İstanbul lansmanı da bu gecede yapılarak, proje kapsamında şehre yön verecek olan 4 “City Shaper” tanıtıldı. Kendi alanlarında başarılar elde etmiş; restaurant işletmecisi ve şef Elif Yalın,  modanın genç temsilcisi Tuvana Büyükçınar, tasarımcı Derin Sarıyer ve stilist Hakan Öztürk, İstanbul’u temsil edecek ‘City Shaper’lar olarak belirlendi. City Shaper’lar, başlatılan bu proje kapsamında gündelik hayatlarının akışı içerisinde Range Rover Evoque ile yaşadıkları deneyimleri, www.helloevoque.com sitesi ve çeşitli sosyal medya kanalları aracılığıyla sadece Türkiye’deki değil, farklı ülkelerdeki takipçileriyle de paylaşacaklar.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız lansman ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Dünyanın en ayrıcalıklı şehirlerinden biri olan İstanbul’da,  kozmopolit, sofistike hatları ve şehir zarafetiyle Range Rover Evoque’un üç boyutlu hazırlanan özel tasarımının tanıtımını yapmış olmanın heyecanını yaşıyoruz. Tasarımda evrimsel gelişimin bir örneği niteliğinde olan ve sunduğu birinci sınıf işçilik, lüks ve performansın yanı sıra kompakt bir araç olma özelliği taşıyan Range Rover Evoque, markayı yeni ve heyecanlı bir alana taşıyor. Tüm bu özellikleriyle Range Rover Evoque’un markamıza yepyeni bir müşteri kitlesi kazandırma yönünde atılmış önemli bir adım olduğuna inanıyorum. Range Rover Evoque lansmanın önemli bir parçası olan ‘Şehrin Nabzı’ projesi kapsamında, City Shaper’ların Range Rover Evoque ile İstanbul’da yaşadıkları deneyimleri sosyal medya kanalı ile dünyanın farklı ülkelerinden takipçilerine aktarırken, İstanbul’un tanıtımına katkı sağlayacak olmasından da ayrıca  mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

ÇOK OKUNANLAR