SEKTÖREL › Fiat Bravo MultiAir bayilerde

Fiat Bravo MultiAir bayilerde

08 Nisan 2011 / 21:00 Fiat'ın kompakt hatchback modeli Bravo'nun 140 bg gücündeki 1.4 litrelik MultiAir motor seçeneği satışa sunuldu

Fiat Bravo MultiAir bayilerde
Fiat Bravo’nun ödüllü MultiAir teknolojili 140 bg’lik versiyonları, 40.905 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de de satışa sunuldu. 6 ileri manuel şanzımanla birlikte sunulan ve 0-100 km/s hızlanmasını 8.5 saniyede tamamlayan Bravo MultiAir'in 204 km/s’lik maksimum hıza ulaşabildiği açıklanıyor. 230 Nm tork üreten MultiAir motor teknolojisinin kalbinde, doğrudan giriş supapları aracılığıyla (Kısma valfini kullanmadan) havayı kontrol ederek yakıt tüketimini azaltan yeni bir elektrohidrolik supap yönetimi sistemi bulunuyor. Aynı silindir hacminde geleneksel bir benzinli motorla karşılaştırıldığında MultiAir teknolojili motorun, daha fazla güç (%10 kadar) ve tork (%15 kadar) üretirken, bir yandan da önemli ölçüde daha az CO2 (%10 kadar), daha az partikül (%40 kadar) ve daha az NOx (%60 kadar) yaydığı belirtiliyor. 100 km’de ortalama 7.1 litre yakıt tüketim değeri sunan Fiat Bravo MultiAir, Euro 5 normlarını da karşılayabiliyor.

Bravo’nun bu yeni motor seçeneği, Dynamic Plus ve Sports Style adı verilen 2 ekipman seviyesiyle tercih edilebiliyor. Dynamic Plus adı verilen baz donanım versiyonunda EBD destekli ABS, ESP, Hillholder, ön havayastıkları, ön yan havayastıkları, otomatik klima, MP3 ve CD çalarlı müzik sistemi, viraj içini aydınlatan ön sis farları, Blue&Me Sistemi, arka park sensörü, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, krom kapı içi kollar ve 16 inçlik jantlar gibi ekipmanlar yer alıyor. Otomobilin üst donanımlı versiyonundaysa diz havayastığını da içeren 7 havayastığı, hız sabitleme sistemi, yağmur sensörü ve Skydome cam tavan sistemi gibi unsurlar isteğe bağlı olarak tercih edilebiliyor.

ÇOK OKUNANLAR