YENİ MODELLER › Ford Taurus

Ford Taurus

20 Mayıs 2011 / 02:27 Ford'un Kuzey Amerika pazarındaki modeli Taurus, 2013 model yılında daha teknolojik bir otomobil olarak sunulacak

Ford Taurus
Yepyeni bir model gamına sahip olan Ford, Kuzey Amerika pazarındaki modeli Taurus'u da yeniliyor. 2013 model yılıyla birlikte satışa sunulması planlanan otomobil, selefinden daha rafine bir tasarıma sahip. Ayrıca sürüş dinamikleri, teknoloji ve tüketim yönünden de daha iyi bir noktada olduğu iddia ediliyor.

Taurus, markanın 240 bg gücündeki 2.0 litrelik EcoBoost motoruna sahip olacak.  SHO adıyla sunulacak olan güçlü versiyondaysa 365 bg gücünde 3.5 litrelik V6 EcoBoost motorun görev yapacağı açıklanıyor. Bu motor, 'paddle-shift'ler ile manuel vites değiştirmeye de olanak tanıyan 6 ileri SelectShift otomatik şanzımanla kombine edilmiş. Taurus SHO'da daha büyük frenlere, daha net tepkiler veren bir direksiyona, geliştirilmiş tork kontrol sistemine ve sportif süspansiyonlara yer verilmiş. Otomobilde adaptif hız sabitleme sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi donanımlar da bulunuyor.

Taurus'un SHO paketinde 19 inç ebadında jantlar bulunurken, iç mekandaysa ısıtmalı sportif bir direksiyon simidine ve birçok düğmenin yerini alan dokunmatik bir multimedya ekranına yer verilmiş. Taurus’un iç mekanında kullanılan birçok materyalin, geri dönüşümlü organik malzemelerden elde edildiği açıklanıyor. Otomobilin iç mekanındaki gürültü ve titreşim seviyesinin çok düşük olduğu da verilen bilgiler arasında.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR