SEKTÖREL › Ford'a 6'ncı 'EuroNCAP Advance' ödülü

Ford'a 6'ncı 'EuroNCAP Advance' ödülü

29 Kasım 2012 / 00:35 Ford,EuroNCAP tarafından ileri güvenlik sistemleri sunan üreticilere verilen ödül sayısını altıya çıkardı

Ford'a 6'ncı 'EuroNCAP Advance' ödülü
Ford, yeni Fiesta'daki MyKey’in yanı sıra B-Max, Fiesta, C-Max ve Yeni Kuga'da yer alan Acil Durum Destekli SYNC teknolojileri ile kazandığı EuroNCAP Advance ödülleri ile birlikte, teknolojik yenilik alanında toplamda 6 farklı EuroNCAP Advance ödülüne layık bulunan ilk otomobil üreticisi oldu.
 
Daha önce Focus ve B-MAX modellerinde kullanılan Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ile EuroNCAP Advance ödülünü alan Ford, ayrıca Focus modelinde de Sürücü Dikkat Takip Sistemi, Aktif Şehitiçi Güvenlik Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı ile bu ödüle layık bulunmuştu. Gerçekleştirilen son testler kapsamında değerlendirilen; yeni Fiesta modelinde sunulan MyKey ve yine Fiesta ve ayrıca Kuga modellerinde sunulan Acil Durum Destekli SYNC sistemleri ile birlikte Ford, iki EuroNCAP Advance ödülüne daha sahip oldu.

Yeni Kuga ve yeni Fiesta’ya EuroNCAP’ten 5 yıldız
Ford’un 2013 yılında lanse edilecek modelleri arasında yer alan yeni Kuga ve yeni Fiesta, ayrıca EuroNCAP’ten 5 yıldız almayı da başardı. Yeni Kuga, genel korumada kompakt sınıf SUV için gelmiş geçmiş ün yüksek not olan yüzde 88’e ulaşırken, yetişkinlerin korunmasında yüzde 94, çocukların korunmasında ise yüzde 86'lık notlar aldı. Yeni Kuga; Acil Durum Destekli SYNC, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve yan aynadaki bir uyarı ışığıyla sürücünün kör noktasında potansiyel bir tehlike bulunduğunu gösteren Kör Nokta Bilgi Sistemi ile sunuluyor. Diğer taraftan Yeni Fiesta ise EuroNCAP 5 yıldızını genel korumadaki yüzde 83’lük notuyla aldı. Yetişkinlerin korunmasında yüzde 91 ve çocuk korumasında da yüzde 86 başarı derecesine ulaşan Yeni Fiesta, ilk kez MyKey'i sunmasının yanında sınıfında ilk kez Aktif Şehiriçi Güvenliği, Acil Durum Destekli SYNC Sistemi ve iç mekanda ek koruma sağlayan, yüzde 50'sinden fazlası yüksek ve ultra yüksek güçte çelikten üretilmiş bir gövde sunuyor.
 

ÇOK OKUNANLAR