YENİ MODELLER › Gençlerin gözdesi makyajlandı!

Gençlerin gözdesi makyajlandı!

16 Şubat 2014 / 22:13 Makyajlı Scirocco’nun detayları Alman üretici tarafından resmen yayınlandı

Gençlerin gözdesi makyajlandı!

Volkswagen’ın özellikle gençler tarafından beğenilen ve tercih edilen modeli makyajlandı. Makyaj operasyonu sonrasında otomobile dışarıdan bakıldığında değişiklikler çok büyük olmasa da, yenilenen otomobilin ön kısmı yeniden tasarlanmış ön tampon, LED gündüz farlarına sahip yeni bi-xenon farlar ve elden geçirilmiş ızgara ile dikkat çekiyor. Alman üreticinin otomobilin arka kısmında yaptığı değişiklikler ise yeniden tasarlanmış LED stoplar, elden geçirilmiş tampon ve elden geçirilmiş bagaj kapağı olarak göze çarpıyor. Otomobilin bu değişiklikleri hem standart Scirocco’da hem de model gamının en üstünde yer alan Scirocco R’da görülebiliyor.

Scirocco makyaj operasyonunun ardından beş yeni renk seçeneği ve birkaç yeni jant seçeneğine kavunmuş. İç mekanda ise gösterge paneli yağ sıcaklığı, kronometre ve turbo basınç göstergesine sahip yeni göstergeleriyle dikkat çekerken, otomobil ayrıca muhtemelen Golf GTI’dan alınmış yeni kesik deri direksiyona ve hava girişlerine sahip olmuş. Yenilenen kabin bunların dışında “Dynaudio Excite” ses sistemi, ParkAssist sistemi ve el freninin yanında bulunan kapalı bir göze de ev sahipliği yapıyor.

Yenilenen Scirocco’da artık 280 bg’lik Scirocco R dışında bütün motorlar standart olarak stop/start sistemi ve akü geri dönüşüm modu ile birlikte gelirken, baz olarak sunulan 1.4 litrelik TSI ünitenin dışında bütün motorlar 6 ileri manuel veya çift kavramalı DSG şanzıman ile satın alınabiliyor.

Otomobilin değişiklikleri ise sadece görünüm ile sınırlı kalmamış. 2014 model Scirocco’nun kaputunun altında da yenilikler mevcut. 1.4 litre TSI motorun gücü 3 bg artarak 125 bg’ye çıkarken, 2.0 litrelik TSI motorun üç farklı versiyonunda yaşanan güç artışı 180 bg (+20 bg), 220 bg (+10 bg) ve 280 bg (+15 bg) ile daha fazla olmuş. Volkswagen 2.0 litre TDI üniteyi de elden geçirmeyi unutmamış ve bu motorun artık 150 bg (+10 bg) ve 184 bg (+7 bg) ile satın alınabilmesine olanak sağlamış.

Yenilenen Volkswagen Scirocco önümüzdeki ay düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. Otomobilin satışına ise yılın üçüncü çeyreğinde başlanacağı tahmin ediliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR