YENİ MODELLER › Ghibli ve Quattroporte'ye yeni versiyon...

Ghibli ve Quattroporte'ye yeni versiyon...

23 Kasım 2013 / 11:54 Ghibli ve Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition ile L.A. Otomobil Fuarı’nda göz kamaştırdı!

Ghibli ve Quattroporte'ye yeni versiyon...

İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati, üst orta sınıftaki dört kapılı sedanı Ghibli ve ünlü İtalyan moda markası Ermenegildo Zegna ile yaptığı işbirliğiyle tasarlanan Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition modelleriyle Los Angeles Otomobil Fuarı’ndaki yerini aldı. Maserati, İtalyan moda ikonu Ermenegildo Zegna işbirliğiyle tasarlanan ve 2014 yılında sınırlı sayıda üretim versiyonunun geliştirilmesi planlanan Quattroporte’nin Kuzey Amerika lansmanını da bu sayede gerçekleştirdi.

İki ünlü İtalyan devinin yakın işbirliğinin sonucu: Maserati Quattorporte Ermenegildo Edition

Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition; renk seçenekleri, kullanılan malzeme kalitesi ve hatlarıyla yepyeni bir görünüşe sahip. Kuzey Amerika lansmanı Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen ve 2014 yılında sınırlı sayıda üretim versiyonunun geliştirilmesi planlanan Quattroporte Ermenegildo Zegna Edition, markanın lüks ve sportif  DNA’sına uygun özelliklerinin yanında tasarım detayları ile de bir adım öne çıkacağının sinyallerini veriyor. Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition konseptin gövdesi, ultra ince alüminyum pigmentlerin kullanılmasıyla, metalin esnekliği ve saflığı hissini harekete geçiren özel bir efekt boyaya sahip bulunuyor. Parlak bir siyah boya astarı alüminyum pigmentlerin görkemini artırırken özel bir derinlik hissi de yaratıyor. Platin metal rengi efektindeki boya, aracın gelişmiş teknik özellikleriyle klasik ve sofistike karakteri arasındaki ilişkiye de sıcak bir vurgu yapıyor. Boyadaki etkileyici likit efekti gövdenin kıvrımlı hatlarını vurgularken, bir bölümün diğeriyle bütünleşmesini ön plana çıkarıyor. Bu özel boya aynı zamanda otomobilin 20 inçlik Mercurio jantlarında da uygulanırken, hem teknik, hem de sportif görünümlü kromatik bir kontrast oluşturan ayna parlaklığında şık bir görüntü ortaya koyuyor. 

Maserati’nin yeni üretim stratejisinin önemli adımı: Maserati Ghibli

Spor otomobil kavramını lüks ve prestijle birleştiren Maserati’nin üst orta sınıftaki dört kapılı sedanı Ghibli’de Los Angeles Otomobil Fuarı’ndaki yerini aldı. Lüks sportif sedan segmentindek fark yaratacağının sinyallerini Türkiye’de pazara sunulmadan 13 adetlik ön satış rakamına ulaşarak veren Maserati Ghibli, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda da otomobil severlerin ilgi odağı oldu. Türkiye pazarında, markanın tarihinde bir ilk olan, 3.0 litre V6 turbo dizel ve 3.0 litre V6 benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle yer bulan Ghibli, markanın, çok daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak adına yürüttüğü katlanarak büyüme stratejisinin önemli bir adımı olarak da dikkat çekiyor. Markanın üst segmentte yer alan lüks sedanı Quattroporte’nin çizgilerine atıfta bulunarak dinamik bir sürüş karakteristiği yansıtan ve daha agresif bir kişilik ortaya koyan Maserati Ghibli’nin 3.0 litrelik V6 dizel motoru, 100 km’de ortalama 6 litrelik yakıt tüketimiyle 275 HP güç ve 600 Nm tork üretirken, 0’dan 100 km hıza 6.3 saniyede çıkıyor ve 250 km/s maksimum hıza ulaşıyor. 3.0 litre V6 twin-turbo benzinli motorla donatılan dört tekerden çekişli Ghibli ise 410 HP güç ve 500Nm’nin üzerindeki değerleriyle, 0’dan 100 km’ye 5.6 saniyede hızlanıp 285 km/s’lik maksimum hıza ulaşırken, 100 km’de 9.6 litrelik ekonomik yakıt tüketimiyle sınıfındaki farkını ortaya koyuyor.

f3845132409bbc7ac8cc550ab6176d09_0.jpg

f3845132409bbc7ac8cc550ab6176d09_1.jpg

ÇOK OKUNANLAR