SEKTÖREL › Her 10 araç sahibinden 9’u aracını her gün kullanıyor!

Her 10 araç sahibinden 9’u aracını her gün kullanıyor!

09 Eylül 2021 / 16:42 OSRAM, salgın sonrası seyahat tercihlerinde değişen tüketici alışkanlıklarını inceledi

Her 10 araç sahibinden 9’u aracını her gün kullanıyor!

OSRAM, Seyahat Alışkanlıkları Araştırması'nın sonuçlarını duyurdu. Her 10 araç sahibinden 9’unun her gün araç kullandığını ortaya koyan araştırma, 2021’de kişisel araçla seyahat talebinin önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

Pandemi dönemi yaşanan sağlık kaygısı insanları toplu taşımadan uzaklaştırarak özel araç kullanımına yöneltti. Söz konusu tatil olduğunda uçak, otobüs ve tren yolculuklarının yerini özel araçla yapılan seyahatler aldı. Salgın sonrası otomotiv sektöründeki değişen tüketici alışkanlıklarını inceleyen OSRAM; 2021’de özel araçla seyahat etmeye olan talebin önemli ölçüde devam edeceğini açıklıyor.

OSRAM, gerçekleştirdiği Seyahat Alışkanlıkları Araştırması ile yeni dönemde seyahat sıklığını, araç bakım ve kontrol davranışlarını, araçta en çok hangi ürünlere ihtiyaç duyulduğunu araştırdı. 2021 yılı Haziran ayında yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 89’unun uzun yolculuklarda özel araçla seyahati tercih ettiği belirlendi. 

53b168bcfda13cc824e05bc168c7d4c8_2.jpg

Seyahat Alışkanlıkları Araştırması’nın kontrollü seyahat etmekten dijitalleşmeye, teknoloji kullanmaktan risk yönetimine varana kadar seyahat alışkanlıklarında birçok yeni sayfa açacağına dikkati çeken OSRAM Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’dan Sorumlu Pazarlama Müdürü Yasmin Özpamir, “Pandemi birçok sektörde tüketim alışkanlıklarını değiştirdi. Bu nedenle her sektörde değişen tüketici davranışlarını anlamak ve ona göre pozisyon almak kritik önemde. Biz de yaptığımız yeni araştırmalarla otomotiv sektörüne yönelik değişen tüketici davranışlarına dikkat çektik. OSRAM olarak araçla yolculukta güven ve konforu en üst seviyede tutmayı hedefliyoruz ” ifadelerini kullandı. Araç kullanımda en çok yaşanan sorulara da ışık tutan araştırmaya göre; yüzde 76 oranıyla lastik inmesi en büyük sorun olarak dikkat çekerken, onu yüzde 46 oranıyla akü bitmesi takip ediyor. Özel araçlarda güvenliğin ön planda olduğunu vurgulayan araştırma, araç sahiplerinin yüzde 48’inin seyahate çıkmadan önce mutlaka araç bakımı ve lastik kontrolü yaptırdığını ortaya koyuyor. 

53b168bcfda13cc824e05bc168c7d4c8_1.jpg

Araç kullanımındaki yardımcı ürünlerin kullanışlı ve çok fonksiyonlu olmasının tercih sebebi olduğunu belirten Yasmin Özpamir, sözlerini şöyle sürdürüyor; ‘‘Kullanıcılar araçlarında kullandıkları ürünlerin çok fonksiyonlu olmasını tercih ediyor, bir ürünü satın alırken faydasının maksimum olmasına dikkat eden kullanıcılar araç kullanımında ortaya çıkacak ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak karar veriyor.”

53b168bcfda13cc824e05bc168c7d4c8_0.jpg

OSRAM, inovatif ve akıllı yaklaşımlarla geliştirdiği; AirZing Mini, TYREinflate ve BATTERYcare ailesi ile uzun yolculuklarda sürücülerin yanında oluyor. Arabadaki kirli havayı temizleyen, biten akülere ve inen lastiklere çözüm olan yeni teknolojiler ile konforlu ve güvenli yolculukların kapısını aralıyor. OSRAM, pandemiyle birlikte hayatımızın en büyük önceliği olan havanın hijyeni sorununa AirZing Mini ile çözüm oluyor. OSRAM, TYREinflate 450 kompresör ile tam inik lastiğin 3,5 dakikadan daha kısa sürede kolaylıkla şişirilmesini sağlıyor. BATTERYcare ailesi ile akü bitme ve şarj problemine çözüm olan OSRAM akü boşalmalarında aracın kolayca çalıştırılması için güvenli, kompakt ve ekonomik bir çözüm sunuyor.

OSRAM Foto Galeri Tüm OSRAM Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR