LANSMAN › Hyundai'nin 9 kişilik fütüristik devi Türkiye'de...

Hyundai'nin 9 kişilik fütüristik devi Türkiye'de...

30 Mayıs 2022 / 20:38 Hyundai, yenilikçi bir tasarım ve 9 kişilik geniş bir iç hacim sunan MPV modeli STARIA'yı satışa sundu

Hyundai'nin 9 kişilik fütüristik devi Türkiye'de...

Hyundai, 3+3+3 düzeninde 9 kişilik oturma kapasitesi sunan yeni MPV modeli STARIA'yı 659.900 TL'lik fiyat etiketiyle Türk tüketicisinin beğenisine sundu. Kalabalık ailelerin yanı sıra ticari kullanımlara da uygun bir yapıya sahip olan STARIA, ülkemize 177 bg güç ve 430 Nm tork verileri sunan  2.2 litrelik CRDi dizel motor ve 8-ileri otomatik şanzımanla geliyor.

10ac85e55b58219001534097d2bc84ba_1.jpg

STARIA ile mobilite açısından son derece önemli bir atak gerçekleştiren Hyundai, fütüristik çizgilere sahip bu yeni otomobiliyle ticari modellere tasarım açısından bambaşka bir boyut getiriyor. En son teknolojinin çarpıcı ve fütüristik bir tasarımla birleşmesini simgeleyen STARIA'nın genel tasarım özellikleri arasında "içten dışa" bir yaklaşım bulunuyor.

10ac85e55b58219001534097d2bc84ba_2.jpg

STARIA’nın dış tasarımı, sade ve modern çizgilerden oluşuyor. Uzaydan bakıldığında, gün doğarken oluşan dünya silüeti, yeni MPV’nin tasarımına ilham kaynağı olmuş. Önden arkaya doğru uzanan akıcı tasarım, burada modern bir ambiyans oluşturuyor. Bir eğri hareketiyle önden arkaya doğru uzanan tasarım felsefesi, uzay mekiği ve yolcu gemisinden ilham alıyor. STARIA’nın ön tarafında ise yatay gündüz farları (DRL) ve aracın genişliği boyunca uzanan uzun ve kısa farlar bulunuyor. Şık desenlere sahip geniş ızgara otomobile sofistike bir görünüm kazandırıyor. Arka kısımdaysa diklemesine yerleştirilmiş stop lambaları bulunuyor. Geniş bir cam ile desteklenen arka kısımda ise sade ve saf bir görünüm bulunuyor. Arka tampon ise yolcuların bagajlarını kolayca yüklemesine ve boşaltmasına yardımcı oluyor. Bu sebeple, yükleme eşiği düşük seviyede bırakılmış. 

10ac85e55b58219001534097d2bc84ba_3.jpg

Alçaltılmış gövde yapısı ve yanlardaki geniş panoramik camlar, genel görüşü destekliyor. Bu camlar araca genişlik hissi sağlıyor ve ciddi anlamda içerideki ferahlığı artırıyor. “Hanok” olarak bilinen geleneksel Kore mimari tarzı, STARIA’nın iç mekanında kendisini fazlasıyla gösteriyor. 

Dış tasarımında uzaydan etkilenen STARIA, iç mekanında da bir yolcu gemisinin salonundan esinlenmiş. Sürücü odaklı kokpitte 4.2 inç renkli dijital gösterge ve 8 inç dokunmatik orta panel bulunuyor. Kablosuz şarj özelliğinin yanı sıra her koltuk sırasında bulunan USB şarj girişleriyle de mobil cihazların şarj edilmesine imkan tanıyan otomobildeki; anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektronik park freni, otomatik ön ve arka klima ve geri görüş kamerası gibi özelliklerle gündelik hayat son derece kolaylaştırılmış.

10ac85e55b58219001534097d2bc84ba_4.jpg

Hyundai mühendisleri STARIA’nın iç mekanını tasarlarken aynı zamanda yük veya eşya taşınmasına da fırsat veriyor. 60/40 oranında katlanabilen koltukların minder kısımları da üst tarafa doğru yatırılarak ekstra alan sağlanmış oluyor. Arka sıradaki tüm koltukların bel kısımları da yatırıldığı zaman koltuklar çıkarılmadan dahi muazzam bir kargo alanı elde ediliyor. Bagaj kapasitesi, arka sıradaki koltuk öne kaydırıldığında da tam 1.303 lt hacim sağlıyor. 

Önden çekişli Hyundai STARIA, yepyeni bir platforma ve süspansiyon sistemine sahip. Çok bağlantılı arka süspansiyonla üretilen otomobilin uzun yolculuklarda ekstra konfor ve sürüş keyfi sunduğu açıklanıyor. Hyundai STARIA, ülkemizde 5 farklı gövde rengi (Derin Siyah Sedefli, Gümüş Gri, Krem Beyaz, Grafit Gri ve Gece Mavisi) ile satışa sunulurken iç mekanındaysa gri ve siyah renk kombinasyonuna yer veriyor.

10ac85e55b58219001534097d2bc84ba_0.jpg

"STARIA İLE MPV SEGMENTİNE TEKRAR MERHABA DİYORUZ"
Murat Berkel- Hyundai Assan Genel Müdürü

Satışa sunulan yeni modelle ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel; “Hyundai markası tüm dünya çapında büyük bir değişim ve gelişim içinde. Dünyanın en hızlı büyüyen markalarından biriyiz. Marka olarak geleneksel üretici olmaktan uzaklaşıp insanoğlunun geleceğine yön veren ve hayatlarımızı her alanda kolaylaştıran mobilite çözümleri sağlayan bir marka olma yolunda da hızla ilerliyoruz. Bu doğrultuda; 2022’deki ikinci yeniliğimiz olan 9 koltuklu STARIA ile uzun bir süredir yer almadığımız MPV segmentine tekrar merhaba diyoruz.

Ön farları sayesinde fark yaratan tasarımıyla, tüm yolcularına rahat ve konforlu bir yolculuk sunan kullanışlılığıyla, yüksek kalitesiyle, yeni yaklaşımlar sunan teknolojik özellikleriyle ve Türk aile yapısına uyan geniş iç hacmiyle STARIA’nın Türkiye’de önemli bir fark yaratacağına inanıyoruz” dedi. 

ÇOK OKUNANLAR