SEKTÖREL › Kia'ya dört tasarım ödülü...

Kia'ya dört tasarım ödülü...

23 Temmuz 2011 / 02:38 Kia Motors, Automotive Brand Yarışması’nda toplam dört tasarım ödülünün sahibi oldu

Kia'ya dört tasarım ödülü...
Bu yıl ilki gerçekleştirilen uluslararası marka ve tasarım yarışması, Alman Tasarım Konseyi (Rat für Formgebung) tarafından düzenleniyor. Markaların genel tasarım anlayışının değerlendirildiği Marka Tasarım kategorisinde Kia markası, “En İyinin İyisi”  ödülüne  layık görüldü. Araçların tasarımlarının değerlendirildiği Dış Tasarım kategorisinde ise Kia, 3 farklı  modeli ile ödül aldı. Kia’nın SUV modeli Sportage, B segmentinde henüz satışa sunulmamış olan modeli  Rio ve D segmetindeki temsilcisi Optima, bu yarışta rakiplerini geride bırakarak ipi göğüslediler. Kia Optima ve Sportage, bundan önce de dünyaca ünlü 'Red  Dot' ve 'iF' Tasarım ödüllerinin sahibi olmuşlardı.

Kia’nın Dünyaca ünlü baş tasarımcısı Peter Schreyer konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Otomotiv endüstrisinde son derece etkin olacağına inandığım bu yarışmanın ilkinde böyle başarılı sonuçlar elde etmek hepimizi çok gururlandırdı. Temel tasarım anlayışımızı değiştirerek  markamıza yeni bir yüz, yeni bir kimlik kazandırdık.  Marka Tasarımı katagorisinde “ En iyinin iyisi” ödülünü almak uluslararası  tasarım ekibimizin yoğun çalışmalarının ve global tasarım stratejimizin kabul gördüğünün en son kanıtı oldu. Biz, ürettiğimiz otomobillerin sıradanlıktan uzak bir hayat tarzını benimseyen insanların ilgisini çekmesini istiyoruz ve tasarım ilk etapta bunu yapabilmenin tek yolu. Kia Motors’un vizyonu çok açık; tasarımlarımızla müşterilerimizin kalplerinde yer edinmek ve bu yolla onlarla iletişime geçmek.” ifadesini kullandı.

Automotive Brand Yarışması’nın birincileri ödüllerini 13 Eylül 2011 tarihinde Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı'nda düzenlenecek olan Otomotiv Tasarımcıları Gecesi’nde alacaklar. Automotive Brand yarışmasını düzenleyen Alman Tasarım Konseyi (Rat für Formgebung), Alman Federal Parlementosu’nun yönlendirmesiyle 1953 yılında kuruldu. Günümüzdeyse  Alman Tasarım Konseyi, tasarım alanında Dünyanın en önde gelen merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

ÇOK OKUNANLAR