SEKTÖREL › Klasik otomobillerden zafer konvoyu

Klasik otomobillerden zafer konvoyu

29 Ağustos 2018 / 19:33 Klasikler 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde önce piste sonra da yola çıkıyor

Klasik otomobillerden zafer konvoyu

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde İstanbul’da çok renkli ve anlamlı bir organizasyon da gerçekleştirilecek. Yarım yüzyılı devirmiş klasik otomobiller, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yılı kutlamaları kapsamında Intercity İstanbul Park Formula 1 pistinde Türk bayraklarıyla konvoy oluşturup, zafer turu atacaklar.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği ve Intercity Istanbul Park işbirliğinde gerçekleştirilecek etkinliğe 100’ün üzerinde klasik araç katılacak ve 5.5 km’lik Formula 1 pistinde “Zafer Konvoyu” oluşturulacak. Formula 1 pistinde atılacak turun ardından klasik araçlar sahil yolu üzerinden Bağdat Caddesi’ni geçecekler ve son durakları olan Kadıköy’e varacaklar.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin organizasyonunda, Intercity İstanbul Park’ın destekleriyle gerçekleşecek etkinlikte, Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki milli mücadelemizde birer mihenk taşı olmuş zaferlerimizin ve cumhuriyet kazanımlarıyla elde edilmiş milli bayramlarımızın, Türk ulusu var olduğu müddetçe en coşkulu şekilde kutlanması gerekliliğine dikkat çekilmiş olacak.

ÇOK OKUNANLAR