MOTORSPORLARI › Kubica'dan iyi haber

Kubica'dan iyi haber

24 Nisan 2011 / 22:12 Bir süre önce çok ciddi bir kaza geçiren Formula 1 pilotu Robert Kubica, 11 hafta sonra taburcu oldu

Kubica'dan iyi haber
İtalya'da 6 Şubat'ta katıldığı rallide geçirdiği kaza sonucu ağır yaralanan ve Santa Corona Hastanesi'nde tedavi gören Lotus Renault takımının Polonyalı pilotu Kubica taburcu edildi. Kuzey İtalya kenti Pietra Ligure'de bulunan Santa Corona Hastanesi yetkililerinin açıklamasında, durumu iyi olan Kubica'nın, hastane dışında rehabilitasyon sürecine gireceği belirtildi.

26 yaşındaki pilot, İtalya'nın Savona kentinde katıldığı Ronde di Andora rallisinin ikinci etabında, aşırı hız nedeniyle aracının kontrolünü kaybetmiş ve bir kilisenin duvarına çarpmıştı. Araçta sıkıştığı için itfaiye ekiplerince kurtarılan tecrübeli pilot, itfaiye helikopteriyle Cenova'daki Santa Corana hastanesine kaldırılmış, pilotun çok yönlü travma geçirdiği ve vücudunda iç organ yaralanmalarının bulunduğu açıklanmıştı. 7 saatlik operasyon sonucunda sağ eli kurtarılan Kubica, daha sonra omzundan, bacağından ve dirseğinden de ameliyat olmuştu.

Kaynak: Ajansspor.com

ÇOK OKUNANLAR