SEKTÖREL › Lamborghini satışları artmaya devam ediyor

Lamborghini satışları artmaya devam ediyor

24 Temmuz 2018 / 18:15 Automobili Lamborghini S.p.A dünya satışlarının artmaya devam ettiğini açıkladı

Lamborghini satışları artmaya devam ediyor

Lamborghini, 2018 yılının ilk altı ayında (1 Ocak - 30 Haziran) dünya genelindeki müşterilerine toplam 2.327 adet otomobil teslim etti. Böylece önceki yıla kıyasla satışlarda yüzde 11'lik artış gerçekleşti. Bu rakamlar yeni bir rekor anlamına geliyor ve sadece beş yıl önceki tüm yıllık satış rakamlarını bile aşıyor.

Automobili Lamborghini S.p.A. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Stefano Domenicali şunları söyledi: “Lamborghini 2017’de, istikrarlı bir şekilde iyi durumda olduğunu kanıtladı. Üst üste dördüncü altı aylık dönemde de yeni bir rekor kırmamız, markamız, ürünlerimiz ve ticari stratejimizin sürdürülebilirliğini teyit ediyor. Üstesinden geldiğimiz benzeri görülmemiş iki zorlu görev göz önüne alındığında, bu başarılar daha da dikkat çekiyor: bir yandan süper spor otomobili serisi için yeni modeller hazırlarken, bir yandan da çok takdir edilen Süper SUV Urus'un üretimini artırdık. Lamborghini tarihindeki bu önemli atılım, eşsiz ekibimizin tutku, azim ve yetkinlik özellikleri sayesinde mümkün oldu."

Temmuz ayında Lamborghini Urus'un müşterilere ilk teslimatları başlayacak. Yani yılın ilk yarısındaki büyüme esas olarak, iki süperspor otomobil modeli olan Huracan ve Aventador model hatlarındaki satışların daha da artmasından kaynaklandı.

Huracan Performante satışlarındaki artışın desteğiyle, Coupe, Spyder ve yarış otomobili versiyonlarını kapsayan Huracan modellerinin global satışları 1.400'den 1.604'e yükseldi. Aventador hattı, önceki dönemdeki yüksek seviyeyi tutturdu ve 673 adet otomobil teslimatı yapıldı.

Lamborghini için en büyük pazar ABD olurken bu ülkeyi Japonya ve İngiltere izledi. En güçlü bölge olan Avrupa'da yüzde 30'dan fazla artış gerçekleşti. Avrupa ülkeleri arasında İtalya, İngiltere ve Avusturya en yüksek büyüme oranlarını gösterdi.

ÇOK OKUNANLAR