SEKTÖREL › LPG'li taksi 1 milyon kilometre yaptı!

LPG'li taksi 1 milyon kilometre yaptı!

07 Kasım 2013 / 10:14 Ankaralı taksici Nusret Köse, Prins ile LPG dönüşümünü gerçekleştirdiği otomobili ile motor kapağı açılmadan 1 milyon kilometre yaptı.

LPG'li taksi 1 milyon kilometre yaptı!

Otomobil üreticisinin bile beklentilerinin üzerinde gerçekleşen rekor performansın öyküsü, 2006 yılında başladı. Nusret Köse, taksi olarak kullandığı benzinli otomobilini Ankara bölgesindeki Prins Otogaz Dönüşüm Bayileri'nden Ege Otogaz'a getirerek, LPG dönüşümünü gerçekleştirdi. Bu tarihten itibaren otomobilinin bakımlarını titizlikle gerçekleştiren Nusret Köse, motor ömründe rekor kırarak, 7 yılda 1 milyon kilometreye ulaştı. Tüm zorlu koşullarda 7/24 çalışan taksinin motor kapağı dahi açılmadan elde edilen rekor performans, aracın 999.999 ile sınırlı kilometre kadranını da aştı.

Köse, Prins ile LPG'ye dönüştürdüğü taksisi ile benzine oranla yakıttan, bugünün fiyatlarına göre hesaplandığında yaklaşık 150.000 TL tasarruf etti. Köse, olası bir motor tamiri veya araç değişiminden doğacak binlerce liradan da tasarruf etmiş oldu.

Prins Otogaz Dönüşüm Kiti ile elde edilen rekor başarı, taksici Nusret Köse'ye ödül de getirdi. Dönüşüm gerçekleştiren Ege Otogaz'da, İpragaz A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay, Prins Türkiye Satış Müdürü Cumhur İnci ve Prins Bölge Distribütörü Ufuk Taşkesen'in de katıldığı törende Nusret Köse'ye, rekor performansına ilişkin sunulan teşekkür ve takdir ödüllerinin yanı sıra 500 TL'lik İpragaz Otogaz hediye çeki de verildi.

Foto Galeri Tüm Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR