YENİ MODELLER › Makyajlı Ford Focus ortaya çıktı

Makyajlı Ford Focus ortaya çıktı

24 Şubat 2014 / 15:10 Ford'un en çok satan modeli Focus kapsamlı bir makyaj operasyonu geçirdi

Makyajlı Ford Focus ortaya çıktı

Ford en çok satan modeli olan Focus’u kapyajlı bir makyaj operasyonuna soktu. Yeni tamponları, yeniden tasarlanmış ön farları ve arka stopları, dört adet tamamen yeni gövde paneli ve Aston Martin’i anımsatan ızgarasıyla yeni otomobil çok daha rafine bir görünüşe sahip olmuş.

Otomobilin yenilikleri sadece dış görünüşüyle kısıtlı kalmamış. Yeni Focus’un elden geçirilmiş ön amortisörleri ve daha sıkı ön ve arka yaylarıyla daha dengeli olduğu iddia edilirken, Ford mühendisleri elektrikli direksiyonu yenilemiş ve stabilite kontrol sistemini de yeniden programlamış.

Makyajlanan otomobil iki yeni motor seçeneğine de sahip olmuş. 1.5 litrelik EcoBoost benzinli motor 150 bg ve 180 bg’lik iki farklı versiyon ile sunulurken, 1.5 litrelik TDCI dizel motor da 95 bg ve 120 bg’lik iki farklı seçenek ile müşterilerin beğenisine sunulacak.

Bu iki yeni ünitenin dışında Ford’un yeni Focus’ta daha önceki modellerinde karşımıza çıkan 1 litrelik EcoBoost benzinli, 1.6 litrelik TI-VCT benzinli, 1.6 litrelik TDCI ve 2 litrelik TDCI dizel motor seçeneklerini de sunacak.

Bu altı adet motor seçeneği motora bağlı olarak 5 ileri manuel, 6 ileri manuel, 6 ileri otomatik ve 6 ileri çift kavramalı Powershift otomatik olmak üzere dört farklı şanzıman seçeneğinden biri ile eşlenebilecek.

Otomobilin kabininde de gözle görülür değişiklikler mevcut. Ford yeni Focus ile birlikte artık daha az düğmeye sahip olması nedeniyle daha basit ve daha ergonomik olan SYNC 2 infotainment sistemini sekiz inçlik dokunmatik ekranla birlikte sunmaya karar vermiş. Üç kollu direksiyon daha sportif bir görünüme sahip olurken, otomobilin ses yalıtımı da iyileştirilmiş.

Yeni otomobilin Mart ayının hemen başında başlayacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR