LANSMAN › Makyajlı Linea satışa sunuldu

Makyajlı Linea satışa sunuldu

23 Nisan 2012 / 04:24 25 milyon dolarlık yatırımla yenilenen Fiat Linea 34.360 TL'den başlayan fiyatlarla bayilerde

Makyajlı Linea satışa sunuldu
İlk olarak 2007 yılının ilkbahar aylarında ülkemizde satışına başlanan ve aradan geçen 5 yıl sonrasında 85 bine yakın müşterinin tercihi olan Fiat Linea’nın yenilenen versiyonu 24 Nisan’dan itibaren Türkiye yollarında. Lansmana özel olarak Nisan ayı boyunca 34 bin 360 TL’den başlayan kampanyalı anahtar teslim satış fiyatıyla sunulan makyajlı Fiat Linea, öncelikli olarak tasarımında gerçekleştirilen yerinde estetik değişikliklerle ön plana çıkıyor.

Makyajlı Linea, çift şeritli krom ön ızgarası, daha kaslı tasarıma sahip ön alt hava girişlerindeki krom şeritleri ve sis farlarıyla şekillenen yeni ön tamponuyla daha iddialı bir görünüm sunuyor. Otomobilin arka bölümündeyse bagaj kapağına taşınan plakalık, krom detaylar ve yeni arka tampon gibi farklılıklar bulunuyor.

En yoğun değişimlerin yaşandığı kabin içinde ise ön konsol, yenilik operasyonunun merkezini oluşturuyor. Sedan bir otomobile uygun renk ve kumaş döşeme seçenekleriyle kombine edilerek albenisi daha da artan yeni tasarımlı kabin içinde konfor odaklı yeni teknolojik donanımlar da yer alıyor. Blue& Me TM ’ye eklenen AUX girişi sayesinde iPod gibi cihazlar da otomobile bir kablo yardımıyla rahatça bağlanabilirken, USB girişinin ise orta konsola taşınmasıyla sürücünün artık çok daha rahat erişim sağlayabilmesi amaçlanıyor. Bu sayede EcoDrive özelliğinden de sürücülerinin yararlanabilmesini sağlayan Fiat Linea’da ayrıca tamamen yenilenen çift iklimlendirmeli otomatik klima gibi özelliklere de yer veriliyor. 6 hava yastığının yanı sıra ESP, ABS, ASR, MSR ve Hillholder gibi aktif güvenlik sistemleriyle donatılan makyajlı Linea, yağmur ve arka park sensörlerinden hız sabitleyiciye kadar zengin ekipman özelliklerine de sahip olarak müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

Easy, Urban ve Lounge adı verilen 3 yeni donanım paketiyle sunulan Fiat Linea, tümü Euro 5 çevre emisyonlarını karşılayabilen biri benzinli (1.4 litre 77 bg) ve ikisi turbodizel (1.3 litre 95 bg ve 1.6 litre 105 bg Multijet) olmak üzere toplam 3 motor seçeneğiyle tercih edilebilecek.

"Sedan pazarına klinik inceleme yaptık, müşteri beklentilerini ortaya çıkardık!"
Fiat Marka Direktörü Okan Baş, “Türkiye’de toplam binek otomobil pazarında satışların % 50’sini sedan karoserli modellerin oluşturduğu göz önünde alınacak olursa Fiat Linea’nın Fiat markası için önemi çok daha fazla ortaya çıkmaktadır. Zira Türkiye’de satılan her 10 sedan otomobilden 8’ini küçük ve kompakt sınıflara ait modeller oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl 33 bin adedi aşkın satış ile de iç pazarda kendi sınıfının en fazla tercih edilen otomobili olan mevcut Fiat Linea ile aynı zamanda 2012 yılının ilk 3 ayında 6 bine âdete yakın satışla % 6’ya yakın bir pazar payı elde ettik. Yani mevcut Fiat Linea, Türkiye’de yılın ilk çeyreğinde en çok tercih edilen otomobil modeli oldu. Bu başarıyı daha ilerilere taşımak ve daha fazla memnun müşterilere sahip olma hayalimizi gerçekleştirmek için ise artık Yeni Fiat Linea var. Yılsonuna kadar toplam 45 bin adetten fazla Fiat Linea satışı (Yeni Fiat Linea ve Linea Classic) ve Türkiye’nin en çok satan otomobili unvanını koruma hedefiyle yeni modelimize hoş geldin diyoruz” dedi.

Yeni Fiat Linea’nın iddiasının arkasında tüm aile bireylerinin favorisi olmasını sağlayacak etkili değişimlerin yattığına dikkat çeken Baş, “Türkiye sedan pazarındaki temsilcimiz Fiat Linea’yı yenilerken müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tuttuk. Türkiye’de sedan alıcılarını yaptığımız klinik testlerle yakından inceledik. 400’e yakın katılımcı ve Türkiye’de satılan belli başlı tüm sedan otomobilleri dâhil ederek yaptığımız klinik testte sedan alıcılarının tercihlerini etkileyen faktörleri tespit ederek Fiat Linea’yı yeniden şekillendirdik. Tüm araçların fiyatları ile birlikte değerlendirildiği klinik testlerin sonunda ise yeni Fiat Linea başarılı fiyat/fayda ilişkisi sayesinde % 22 pay ile en çok tercih edilen otomobil oldu” açıklamasında bulundu. Başarısını kanıtlamış mevcut modeli Fiat Linea Classic adıyla üretim ve satışına devam ederek küçük sınıf sedan pazarında daha ekonomik bir seçenek olarak konumlandırmaya devam edeceklerini de vurgulayan Okan Baş,“Yeni Fiat Linea’yla ise daha fazla beklenti içinde olan müşteri kitlesinin ihtiyaçları doğrultusunda hem küçük sedan sınıfının zirvesinde hem de kompakt sedan sınıfında başarı hedefliyoruz” dedi.

ÇOK OKUNANLAR