GÜNDEM › Michelin iki otomotiv devi ile işbirliği sağladı!

Michelin iki otomotiv devi ile işbirliği sağladı!

27 Kasım 2013 / 10:59 Michelin, dev otomotiv şirketleri ile yaptığı işbirliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Michelin iki otomotiv devi ile işbirliği sağladı!

Michelin, lüks otomobil markaları Ferrari ve Porsche’nin iki yeni modeli için orijinal ekipman tedarikçisi oldu. Yüksek kilometre ömrü, yüksek performans, enerji tasarrufu ve güvenliği bir arada sunan Michelin lastikleri, Porshce’nin yeni SUV modeli Macan’a orijinal ekipman olarak lastik sağlarken Ferrari 458 Speciale’nin dünya çapındaki tek tedarikçisi olacak.

Yeni Porshce Macan, 3 ayrı Michelin lastik serisi ile farklı zeminlere hazırlanıyor. Porsche Macan; Michelin’in her türlü mevsim koşulunda kullanabilen ve ABD gibi belirli ülkelerde satışa sunulan lastiği MICHELIN Latitude Tour HP, kış koşullarında üstün güvenlik ve performansı bir arada sunan MICHELIN  Latitude Alpin 2 ve daha önce Cayenne modelinde de kullanılan enerji tasarrufu, uzun ömür, yüksek performans sunan MICHELIN Latitude Sport 3’ü orijinal ekipman olarak kullanacak.

Michelin tarafından araçların beklentilerine özel olarak geliştirilen bu üç lastik serisinin tamamı, diğer performans alanlarından ödün vermeden güvenlik, uzun ömürlülük, yakıt tasarrufu ve sürüş keyfini artırmak üzere en ileri teknoloji ve inovasyonun benimsendiği “Michelin Total Performance” stratejisini yansıtıyor.

İtalyan otomotiv devi Ferrari’nin yeni modeli 458 Speciale, Michelin’in ileri teknoloji ile ürettiği performans lastiği MICHELIN  Pilot Sport Cup 2 ile yola çıkıyor. Aracın geliştirilmesi ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen simülasyon ve pist testleri sayesinde lastikler projenin başlangıcından itibaren belirlenen üç spesifik alanda çok yüksek seviyelerde performanslar elde etti. Kuru zeminde daha hızlı ve tutarlı tur performansları, ıslak zeminde ise maksimum yol tutuşu sağlayan MICHELIN Pilot Sport Cup 2, yeni Ferrari 458 Speciale’nin olağanüstü performansına ulaşabilmesi için en önemli ve ayrılmaz bir parçası haline geldi.

18 ülkede 69 fabrikası ile faaliyet gösteren Michelin, Ar-Ge faaliyetlerine yılda 600 milyon Euro ayırıyor.

 

Foto Galeri Tüm Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR