MOTORSPORLARI › Nissan 370Z GT Edition

Nissan 370Z GT Edition

28 Mart 2011 / 12:09 GT1 Dünya Şampiyonası ve FIA GT4'te yarışan Nissan, '370Z GT Edition' adında özel bir seri yarattı

Nissan 370Z GT Edition
Nissan'ın 'Z' efsanesi son Z otomobili olan 370Z'nin özel bir versiyonuyla devam ediyor. Otomobildeki 'GT Edition' ibareleri, hem markanın 70'li yıllardaki orijinal 'Z' otomobiline hem de Nissan'ın da yer aldığı GT1 Dünya Şampiyonası ve FIA GT4 European Cup yarışlarına gönderme yapıyor.

19 inç ebadındaki RAYS jantları ve yan bölümde yer alan 'GT Edition' şeritleriyle standart 370Z'den ayrılan bu otomobil, 'metalik siyah', 'inci beyazı' ve 'kara gül'den oluşan üç farklı gövde rengiyle sunuluyor.

370Z GT Edition'da Avrupalı kullanıcıların tercihlerine uygun olarak bazı teknik değişiklikler bulunuyor. Bu değişiklikler Nissan Technical Centre Europe (NTCE) tarafından gerçekleştirilmiş. Amostisörleri elden geçirilen araca ayrıca bazı yeni donanımlar da eklenmiş. Geri görüş kamerası ve Nissan Premium Connect navigasyon sistemi bu yeni donanımlar arasında bulunuyor.

Bu özel 370Z'nin motor kaputunun altındaysa 328 bg güç ve 363 Nm tork değerleri sunan 3.7 litrelik atmosferik motor görev yapıyor ve bu motor 6 ileri manuel ya da 7 ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle kombine ediliyor. Otomobilin şanzımannda, 'heel and toe' anında en ideal devri tutturmaya yardımcı olan bir S moduna da yer verilmiş.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR