SEKTÖREL › Peugeot elektrik destekli sporcular geliştiriyor

Peugeot elektrik destekli sporcular geliştiriyor

23 Ekim 2018 / 12:34 Peugeot, 2020 yılından itibaren yeni elektrikli spor otomobil ürün gamını tanıtacak

Peugeot elektrik destekli sporcular geliştiriyor

Peugeot, müşterilerine 2020 yılından itibaren yüksek performanslı, düşük emisyonlu elektrikli spor otomobiller sunacak. Bu elektrikli spor otomobiller Peugeot Sport ekipleri ile birlikte geliştirilecek ve otomotiv endüstrisini baskı altına alan CO2 emisyonlarını azaltılma hedefine katkıda bulunacak. Markanın Paris Otomobil Fuarı'nda gösterdiği E-LEGEND konsepti, gelecekteki Peugeot spor otomobil gamının adeta bir ön gösterimi niteliğinde.

Peugeot markası, 2021 yılına kadar WRX termal şampiyonluğunun elektrik modu ile ilgili belirsizliğin yaşandığı bir ortamda bu yeni araçların geliştirilmesine odaklanmaya karar verdi. Bunun sonucunda bu mücadele, Peugeot’nun takviminden silinip oluşturulan plana uygun olarak markanın ilk elektrikli performans aracı ile 2020 yılında tanışacak.

Peugeot CEO’su Jean-Philippe Imparato yapmış olduğu değerlendirmede: “Sürüş keyfi marka tarihinin temelini oluşturuyor. Elektrikli araç çözümleri, düşük emisyonlu spor otomobil deneyimi arayan müşterilerimize yeni yüksek performanslı versiyonlar sunmak için iyi bir fırsat. Elektrikli sistemlerle sağlanan performans ile sürüş keyfi daha da artacak. Keşfedilecek yeni alanlar ve karşılaşılacak yeni zorluklarla Peugeot markasının macerası heyecan verici bir gelecek için devam ediyor. Sıkıcılık asla DNA'mızın bir parçası olmayacak.” dedi.

ÇOK OKUNANLAR