SEKTÖREL › Renault MAİS'ten TikTak'a 400 adetlik ZOE satışı

Renault MAİS'ten TikTak'a 400 adetlik ZOE satışı

04 Eylül 2021 / 15:44 Renault MAİS, araç paylaşım şirketi TikTak ile Türkiye'deki en büyük elektrikli araç satış anlaşmasını imzaladı

Renault MAİS'ten TikTak'a 400 adetlik ZOE satışı

Renault MAİS, araç paylaşım şirketi TikTak ile Türkiye'deki en büyük elektrikli araç satış anlaşmasını imzaladı. Aralık ayına kadar toplamda 400 adet tamamen elektrikli Renault Zoe modeli alacak olan TikTak, bu araçları Eylül sonu itibarıyla İstanbul'daki operasyonlarına dahil etmeye başlayacak. 2020 yılında kurulan TikTak İstanbul'da 300 bin üyesine kentsel ulaşım hizmeti sağlıyor. 

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş; "TikTak ile yaptığımız anlaşmanın, üçüncü nesil Zoe gibi tüketicinin tüm beklentilerini karşılayan, çevre dostu elektrikli otomobillerin ülkemizde daha fazla yaygınlaşmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz. Renault olarak elektrikli araç teknolojisinin öncü markalarındanız. Nitekim önümüzdeki yıl Renault Grubu 3 elektrikli aracı daha satışa sunacak. Bu alandaki amiral gemimiz olan Zoe, ülkemizde elektrikli otomobil dendiğinde akla gelen ilk modeller arasında yer alıyor. Günümüzde teknoloji ve maliyet odaklı paylaşımlı araç kullanımına yönelik talepler artıyor. Bu doğrultuda iş birliklerine önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

486527d84ec87b25a0a9fad3145ee3cc_0.jpg

TikTak'ın Kurucusu ve CEO'su Ersan Öztürk ise; "18 milyon dolar değerindeki bu anlaşma, mobilite hizmetimizin yeni nesil elektrikli araçlar ile büyümesi için çok önemli bir adım niteliği taşıyor. Çevre dostu misyonumuz doğrultusunda kullanıcılarımızın karbon ayak izini azaltmayı ve hava temizliğine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin diğer şehirlerinde de büyürken, elektrikli araçlara yatırım yapmayı sürdürmeyi planlıyoruz. Renault MAİS, TikTak için önemli bir iş ortağı ve bu anlaşmadan dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz" dedi.

ÇOK OKUNANLAR