![Renault](/media/brand/38.png)
Renault
SEKTÖREL
› Renault'dan trafik güvenliğine destek
Renault'dan trafik güvenliğine destek
12 Mayıs 2011 / 22:32 Renault, BM tarafından uygulamaya konan yol güvenliği ile ilgili 10 yıllık eylem planına tam anlamıyla destek oluyor
![Renault'dan trafik güvenliğine destek](/media/news/694.jpg)
Birleşmiş Milletler (BM), trafik kazalarının 2020 yılında tüm dünyada 3. ölüm sebebi olacağını öngörüyor ve alınacak önlemlerle önümüzdeki on yılda beş milyon hayatı kurtarmayı hedefliyor. Faaliyet gösterdiği bütün ülkelerde trafik güvenliğini artırmak için günden güne yatırım yapan Renault da, deneyim ve bilgi birikiminden aldığı güçle, Birleşmiş Milletler öncülüğünde resmen uygulamaya konan “Decade of Action for Road Safety 2011-2020 (Yol Güvenliği için on yıllık eylem planı)” isimli global uygulamayı tam anlamıyla destekliyor.
Buna göre, yol ve trafik güvenliği açısından çok sayıda eylem öngörülüyor: Bunlar arasında, Renault’un “Gençlere sürüşten 10” projesine sponsorluğunu yenilemesi ve önümüzdeki günlerde Beyrut Saint Joseph üniversitesiyle bir eğitim ve araştırma kürsüsünün kuruluşu sayılabilir.
Renault’nun 2001 yılında başlattığı sosyal sorumluluk projesi Sokakta İlk Adımlar, Türkiye’de 2002 yılından bu yana sürdürülüyor. Total ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile birlikte sürdürülen Sokakta İlk Adımlar trafik güvenliği eğitim projesi, 2010 - 2011 Eğitim Öğretim Yılı’nda yüzde 62.5’lik büyümeyle 800 bin ilköğretim öğrencisine ulaşmış oldu. Proje kapsamında 2012’de 1 milyonu aşkın öğrenci trafik güvenliği eğitimi almış olacak.
Buna göre, yol ve trafik güvenliği açısından çok sayıda eylem öngörülüyor: Bunlar arasında, Renault’un “Gençlere sürüşten 10” projesine sponsorluğunu yenilemesi ve önümüzdeki günlerde Beyrut Saint Joseph üniversitesiyle bir eğitim ve araştırma kürsüsünün kuruluşu sayılabilir.
Renault’nun 2001 yılında başlattığı sosyal sorumluluk projesi Sokakta İlk Adımlar, Türkiye’de 2002 yılından bu yana sürdürülüyor. Total ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile birlikte sürdürülen Sokakta İlk Adımlar trafik güvenliği eğitim projesi, 2010 - 2011 Eğitim Öğretim Yılı’nda yüzde 62.5’lik büyümeyle 800 bin ilköğretim öğrencisine ulaşmış oldu. Proje kapsamında 2012’de 1 milyonu aşkın öğrenci trafik güvenliği eğitimi almış olacak.
ÇOK OKUNANLAR